Polskie gwiazdy internetu walczą o prymat. W środę "Wielka Bitwa Streamerów Fortnite"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Bitwa Fortnite
Materiały prasowe / Bitwa Fortnite
zdjęcie autora artykułu

Najpopularniejsi esportowi streamerzy i youtuberzy w Polsce w środowy wieczór będą walczyć o tytuł najlepszego gracza Fortnite'a wśród internetowych celebrytów. W "Wielkiej Bitwie Streamerów Fortnite" zobaczymy m.in. "Izaka", "Leha" i "Ewrona".

W tym artykule dowiesz się o:

Fortnite, najpopularniejsza obecnie gra komputerowa na świecie, potrzebował bardzo niewiele czasu, żeby stać się kulturowym fenomenem. Utrzymany w komiksowej konwencji Battle Royale (kilkudziesięciu graczy ląduje na tej samej wyspie, zdobywa wyposażenie i eliminuje przeciwników, dopóki nie zostanie tylko jeden zawodnik) bije rekordy oglądalności na platformie Twitch. Do tego wielu znanych streamerów wcześniej związanymi z innymi tytułami, jak Counter-Strike: Global Offensive czy Playerunknown Battlegrounds, teraz pokazuje głównie Fortnite.

W marcu stream amerykańskiej gwiazdy Twitcha, Tylera "Ninjy" Blevinsa, z gościnnym udziałem kanadyjskiego rapera "Drake'a" w szczytowym momencie zgromadził 635 tysięcy widzów. Prawie dwa razy więcej - ponad milion - oglądało zorganizowaną przez Hiszpana Rubena "ElrubiusaOMG" Doblasa Gundersena bitwę stu najpopularniejszych streamerów i youtuberów z jego kraju.

Polacy, zachęceni sukcesem "Elrubiusa", postanowili pójść w jego ślady. W środę o godzinie 20 rozpocznie się "Wielka Bitwa Streamerów Fortnite", z udziałem takich gwiazd naszego internetu, jak Piotr "izak" Skowyrski, "Leh", "Ewron" czy "Nervarien". Podobnie jak w przypadku hiszpańskiej bitwy, nie przewidziano żadnych nagród, nie licząc szacunku i uznania widzów i kolegów z branży. Zmagania będzie można obejrzeć na kanałach wszystkich uczestników, co da obserwującym możliwość śledzenia walki z perspektywy swojego ulubieńca.

Redakcja esportowa WP SportoweFakty ma w bitwie swojego reprezentanta - Bartłomieja "Birtka" Kuczyńskiego. Walkę o prymat w polskim internecie z jego punktu widzenia będzie można oglądać w tym miejscu. Początek zmagań o godzinie 20.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #19. "Nawałka w Legii brzmi interesująco" (WIDEO)

Fortnite jest darmowym produktem, który można pobrać między innymi w naszej centrali gier.

Źródło artykułu: