KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Team Kinguin rozwiązało dywizję Dota 2. "Zmiany Pro Circuit nie premiują zespołów spoza światowej czołówki"

29 czerwca Team Kinguin poinformowało o ważnych zmianach dotyczących zespołu. Dywizja Dota 2 została rozwiązana, a za główny powód podano zmiany w Pro Circuit.

Jakub Madej
Jakub Madej
Siedziba Team Kinguin w Warszawie Materiały prasowe / Esportowe Świry / Siedziba Team Kinguin w Warszawie
- Z dniem dzisiejszym rozstajemy się z naszą dywizją Dota 2. Ostatni rok z tym tytułem był dla nas i mamy nadzieję również dla naszych fanów, bardzo produktywnym oraz niezwykle emocjonującym okresem. Sezon 2017/2018 wprowadził Dota 2 Pro Circuit, który otworzył drzwi nowym, ambitnym drużynom próbującym walczyć na profesjonalnej scenie z najlepszymi zespołami na świecie. Naszym zdaniem, zmiany zaproponowane na przyszły sezon Pro Circuit nie premiują jednak zespołów spoza najwyższej światowej czołówki, co nie idzie niestety w parze z naszymi długoterminowymi założeniami - czytamy w oświadczeniu organizacji.

Od 15 września 2017 roku, skład Team Kinguin tworzyli Natan "Exotic_Deer" Michalewicz, Michał "Nisha" Jankowski, Paweł "Patos" Naruszewicz, Rafał "eL lisasH" Wójcik oraz Jakub "kacor" Kocjan.

W ostatnich dziewięciu miesiącach reprezentanci Team Kinguin pięciokrotnie występowali na turniejach rangi Major. Za najważniejsze osiągnięcia można uznać miejsce 5-6. podczas Perfect World Masters (12 tys. dolarów nagrody), 3-4. na DOTA Summit 8 (36 tys. dolarów) oraz 7-8. podczas czwartego i piątego sezon StarLadder Ivitational (po 7 500 dolarów). Największe wyzwanie czekało na Polaków podczas ESL One Katowice 2018. Tam jednak zajęli miejsce 9-12., zgarniając zaledwie 10 tys. dolarów nagrody.

- Praca z każdym z naszych zawodników, jak i trenerem dywizji Doty, była dla nas czystą przyjemnością i mamy nadzieję, że udało nam się wspólnie dołożyć małą cegiełkę do promocji tej gry w Polsce. Życzymy chłopakom powodzenia w rozwijaniu ich esportowej kariery i mamy szczerą nadzieję, że jest to dopiero jej początek - napisali przedstawiciele Team Kinguin.

ZOBACZ WIDEO: Sam Braithwaite: Bicie rekordu świata w graniu było okropne
Czy śledziłeś poczynania drużyny Team Kinguin na scenie Dota 2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×