Porażka Virtus.pro na IEM Szanghaj 2018

Polski skład Virtus.pro poniósł porażkę w pierwszym meczu podczas prestiżowego turnieju IEM Szanghaj 2018 w grę CS:GO. Druga przegrana oznaczać będzie odpadnięcie z rozgrywek.

Jakub Madej
Jakub Madej
logo Virtuspro Materiały prasowe / ESL / Na zdjęciu: logo Virtus.pro

Virtusi w pierwszym spotkaniu na Intel Extreme Masters w Szanghaju spotkali się z drużyną HellRaisers. Mapą, na której obydwa zespoły wymieniały strzały było Cache.

Mecz rozgrywany był w systemie BO1, więc do zdobycia cennych punktów na IEM Szanghaj 2018 i zwycięstwa pierwszego meczu potrzebna była wygrana szesnastu rund. Pierwsza połowa zwiastowała wyrównanego spotkanie, bo po stronie antyterrorystów Virtus.pro zdołało wypracować jednopunktowe prowadzenie i z drobnym zapasem wyszli oni do drugiej połowy.

Po zmianie stron międzynarodowy skład HellRaisers rozpracował Polaków i z każdą rundą przybliżał się do zwycięstwa. Kilkanaście minut później wszystko było wiadomo. Virtus.pro zanotowało pierwszą porażkę na Intel Extreme Masters w Szanghaju, przegrywając z HellRaisers 12:16.

Polacy zagrali w następującym składzie: Michał "MICHU" Miller, Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski, Paweł "byali" Bieliński, Filip "NEO" Kubski oraz Piotr "morelz" Taterka.

Na zwycięzcę IEM Szanghaj 2018 czeka aż 125 tys. dolarów nagrody. Wicemistrz natomiast zgarnie 50 tys. dolarów.