Faceit Major Londyn 2018: Rogue i Tyloo ze zwycięstwami

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Faceit / FACEIT London Major 2018
YouTube / Faceit / FACEIT London Major 2018

Pierwszy dzień ze zwycięstwami podczas Faceit Major Londyn 2018 w grze Counter-Strike: Global Offensive zakończą drużyny Rogue oraz Tyloo, które po zdobyciu pierwszych punktów są bliższe przejścia do kolejnej fazy londyńskiego Majora.

[b][tag=66623]

Space Soldiers[/tag] 10:16 (7:8) Rogue [/b]

Premierowe spotkanie tegorocznego FACEIT London Major. Spotkały się dwie drużyny, które nie są stawiane w roli głównych faworytów do awansu, szczególnie Turcy, którzy w ostatniej chwili stracili swojego podstawowego supporta - Ngina, który z powodu spraw wizowych nie mógł pojawić się w Londynie. Jego miejsce zajął trener.

Pierwsza połowa spotkania na mapie de_inferno przebiegała bardzo wyrównanie. Może o tym świadczyć fakt, że na najmniejsze z możliwych prowadzeń wyszli gracze z Australii. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 8:7 dla Rogue. Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Rogue pewnie kroczyło po zwycięstwo i całe spotkanie zakończyli wynikiem 16:10.

Gambit 17:19 (5:10) (15:15) TYLOO

W trzecim środowym spotkaniu Kazachowie zmierzyli się z Chińczykami na mapie de_inferno. W pierwszej połowie zdecydowanie przeważali zawodnicy z Azji, którzy zwyciężyli 10:5 po stronie antyterrorystów. Bardzo wysoką formę prezentował "BnTeT".

Po zmianie stron sytuacja odmieniła się o 180 stopni. Gdy gracze Gambit przeszli na stronę antyterrorystów zdołali najpierw odrobić straty, a następnie objąć prowadzenie. Druga połowa zakończyła się podobnym wynikiem co pierwsza, jedynie na korzyść Kazachów, co oznaczało, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka. W niej lepsi byli gracze TYLOO i spotkanie zakończyło się wynikiem 17:19.