FACEIT Major Londyn 2018: Astralis i Liquid z kompletem zwycięstw

Zakończyły się kolejne spotkania w ramach kwalifikacji do turnieju FACEIT Major 2018 w grę CS:GO. Kompletem zwycięstw mogą pochwalić się drużyny Liquid i Astralis, które zajmują czołowe miejsca w tabeli.
Jakub Madej
Jakub Madej
FACEIT London Major 2018 YouTube / Faceit / FACEIT London Major 2018

Bez większych problem zawodnicy Team Liquid poradzili sobie z reprezentantami HellRaisers. Podczas meczu rozgrywanym na Inferno amerykańsko-kanadyjski skład od samego początku zaczął budować przewagę, która powiększała się z kolejnymi rundami. Po wygranej 10:5 w pierwszej połowie Team Liquid dopełniło formalności dopisując kolejne punkty i ostatecznie zwyciężając 16:9.

Nieco większy problem sprawili zawodnikom Astralis gracze Rogue. Amerykański zespół po stronie terrorystów zaczął prowadzić 10:5 w pierwszej połowie, jednak druga część mapy Inferno zdecydowanie należała do Duńczyków. Zawodnicy jednej z najlepszych drużyn CS:GO na świecie doskonale poradzili sobie z rywalami w roli antyterrorystów i ostatecznie to oni zwyciężyli 16:13.

Drugą przegraną podczas FACEIT Major 2018 zaliczyli gracze Renegades, którzy przegrali w meczu z Gambit. Reprezentanci Kazachstanu i Rosji lepiej poradzili sobie po stronie antyterrorystów, zwyciężając mecz 16:10.

Kolejną niespodziankę w turnieju sprawili gracze North, którzy po zwyciężeniu wielkich rozgrywek DreamHack Masters Sztokholm 2018 nie radzą sobie zbyt dobrze w Londynie. Duńczycy na Nuke całkowicie nie poradzili sobie z rosyjsko-ukraińskim składem Spirit i ostatecznie przegrali 13:16.

Która drużyna zachowa bilans bez porażek podczas FACEIT Major 2018?