Polska rośnie na światową potęgę w CS:GO. Trzy drużyny wysoko w rankingu HLTV

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / AGO Esports / Zawodnicy AGO Esports i Team Kinguin
Materiały prasowe / AGO Esports / Zawodnicy AGO Esports i Team Kinguin
zdjęcie autora artykułu

Portal HLTV opublikował najnowsze zestawienie najlepszych trzydziestu drużyn na świecie w grę CS:GO. Wysoki awans odnotował zespół Team Kinguin.

Awans o jedenaśnie pozycji w rankingu HLTV odnotowała drużyna Team Kinguin. Polacy pod wodzą Wiktora "TaZa" Wojtasa znajdują się obecnie na 17. miejscu, które jest wynikiem wygrania turnieju DreamHack Open 2018. Polacy w Montrealu pokazali się z fantastycznej strony, odprawiając eUnited, Red Reserve, AGO Esports oraz ENCE.

Nieco niżej uplasował się skład Virtus.pro, który co kilka tygodni przechodzi kolejne rewolucje. Drużyna z Jarosławem Jarząbkowskim w składzie spadł o sześć pozycji i obecnie zajmuje 26. miejsce w zestawieniu największego portalu o grze Counter Strike: Global Offensive na świecie.

Zaraz za Virtusami znaleźli się Polacy z AGO Esports. "Jastrzębie" na DreamHack Open Montreal 2018 odpadli w półfinale, przed sobą mają natomiast finał turnieju GG.BET Summer CIS+EU, w którym ich rywalami będzie forZe.

Przed Polakami z Team Kinguin i AGO Esports kolejne wyzwania w najbliższych tygodniach. Obie drużyny skupiają się przede wszystkim na ESL Mistrzostwach Polski, które wchodzą w ostatni etap rozgrywek. Jeszcze we wrześniu "Jastrzębie" i "Pingwiny" rozegrają osiem spotkań, które zadecydują o awansie do finałów lub fazy play-off.

Zawodnicy Team Kinguin i AGO Esports we wrześniu rozegrają także spotkania w ramach Games Clash Masters 2018, gdzie w puli nagród znalazło się 90 tys. dolarów. Rywalami "Pingwinów" w grupie będą takie składy, jak Heroic czy Sprout, natomiast "Jastrzębie" zmierzą się z x-kom Team, Red Reserve i The Imperial.

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Pierwsza wielka sensacja na turnieju. Bezcenna reakcja reprezentanta Polski

Źródło artykułu: