WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Poczuj się jak operator Rainbow Six. Ubisoft organizuje konkurs na cosplay

Obecnie przebieranie się za fikcyjne postacie nie jest niczym zaskakującym. Wiele osób robi to profesjonalnie. Na potrzeby promocji gry Rainbow Six Siege i jej społeczności, Ubisoft zorganizował konkurs na najlepsze przebranie z gry.
Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Materiały prasowe / Rainbow Six/Instagram/JustElaThings / Na zdjęciu: JustElaThings

W XXI w. żaden zlot gamingowy lub esportowy nie może odbyć się bez tzw. cosplayerów. Są to osoby, które przebierają się za różne postaci z gier komputerowych, aby oddać im hołd lub wypromować nową produkcję.

Coraz częściej dla wielu osób cosplay jest normalną pracą, za którą zawodowcy otrzymują wynagrodzenie. A co z amatorami,  dla których Alexsandr "Tachanka" Senaviev i Elżbieta Bosak są inspiracjami?

5 października o godzinie 18:00 czasu polskiego wystartował konkurs związany z Rainbow Six Siege - #R6CosplayContest. Polega on na tym, że za pomocą domowych akcesoriów należy stworzyć kostium operatora z gry: - Czas pokazać się z kreatywnej strony podczas konkursu w niskobudżetowym cosplayu Rainbow Six Siege: nadchodzą kartonowe karabiny maszynowe, makijaże Caveiry wykonane z mydła i osprzęty głowy z połówek arbuzów! Dajcie z siebie wszystko i pokażcie swoje najlepsze, najbardziej odjechane i najbardziej nietypowe cosplaye w Rainbow Six Siege - tłumaczy Ubisoft. 

Zgłoszenia należy przesyłać do 25 października, do godziny 17:59 czasu polskiego. Po zamknięciu przyjmowania zgłoszeń zostanie wybranych 10 finalistów, a spośród nich zdobywców 3 głównych nagród. Finaliści i zwycięzcy będą oceniani w kategoriach  kreatywności, oryginalności oraz wierności zasadzie "niskiego budżetu".
Nadesłane prace będą opublikowane na portalach społecznościowych, a finaliści będą zamieszczeni w ogłoszeniu 31 października. Zasady konkursu są następujące:

Stwórz niskobudżetowy cosplay związany z Rainbow Six Siege. Szukamy kreatywnych pomysłów, więc myśl w nietypowy sposób i daj z siebie wszystko!

Zrób sobie zdjęcie w swoim cosplayu.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga: Kurkowi kamień spadł z serca. Smak złota MŚ jest nie do opisania [1/5]

Prześlij swoje zdjęcia na media społecznościowe (Twitter, Facebook, Instagram), używając hasztaga #R6CosplayContest.

Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 5400 kredytów R6 (o wartości 100 dolarów) oraz jeszcze nieujawnioną nagrodę. Pozostali otrzymają kolejno 4800 kredytów R6, 4200 kredytów + niespodziankę. Dla pozostałych finalistów Ubisoft przygotował nagrody, których wartość wyniesie 55 dolarów.

W konkursie udział mogą wziąć pełnoletni mieszkańcy USA, Kanady (w tym Quebec), Meksyku, Argentyny, Brazylii, Chile, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Chin, Japonii i Rosji.

Istnieje jednak szansa, że regulamin zostanie uaktualniony i wzbogacony o Polskę. Informacja prasowa o konkursie została przetłumaczona na polski język i umieszczona na oficjalnej stronie gry. Aby tak się stało, społeczność gry znad Wisły nie tylko wzięła udział w konkursie, ale także postanowiła zmodyfikować oficjalny hasztag na #R6CosplayContestPL, aby zwrócić uwagę organizatorów na rodzimych fanów i cosplayerów.

Czy interesujesz się cosplayem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Ubisoft

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×