Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ultraliga: Pompa Team nadal niepokonani

To już trzecia kolejka Ultraligi, która dobiegła końca. Nie ulega wątpliwościom jakie zespoły League of Legends są teraz najmocniejsze na polskiej scenie, ale jedynie jeden team w tej lidze nieprzerwanie pozostaje niepokonany.
Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
Ultraliga Materiały prasowe / Ultraliga / Ultraliga

Wśród zespołów znajdujących się w ścisłej topce League of Legends w Ultralidze można obecnie wymienić: Pompę Team, Szatę Maga i Illuminar Gaming. Pomimo osiąganych rezultatów warto jednak na wstępie zaznaczyć, że faza zasadnicza omawianej ligi jest rozgrywana w systemie potyczek BO1. O dołączenie do tego grona walczy pozostałe 5 drużyn, a celem jest osiągnięcie czwartego miejsca kwalifikującego dany zespół do play-offów.

Zdecydowanie profesjonalizm, który zapewnia studio Polsat Games, a także forma prowadzenia transmisji i samej ligi sprawia, że oglądających jest coraz więcej. Pierwsza kolejka była nawet rozgrywana offline w omawianym studiu, a potyczki okraszone były rozmaitymi wywiadami i komentarzami ekspertów, trenerów, ale przede wszystkim samych zawodników. 

W chwili obecnej jedynie zawodnicy Pompa Team pozostają bezbłędni w swoich poczynaniach i w perfekcyjnej serii 8 wygranych samodzielnie piastują tron Ultraligi.

Rezultaty po zakończeniu rozgrywek trzeciego tygodnia wyglądają następująco:

Drużyna Wynik Winratio
Pompa Team 8-0 100%
Illuminar Gaming 6-2 75%
Szata Maga 6-2 75%
Akademia Ultraligi 4-4 50%
Wisła Płock eSports 3-5 38%
Piast Gliwice Esports 2-6 25%
R-SIXTEAM 2-6 25%
Valkiria Esports 1-7 13%


Zawodników czekają jeszcze 2 kolejki zmagań, w ciągu których każda drużyna w trakcie 6 dni rozegra 6 spotkań. Po uzyskaniu końcowego wyniku, czyli po pięciu kolejkach, cztery drużyny z góry tabeli zostaną przydzielone do fazy mistrzowskiej, pozostałe do fazy relegacji. Play-offy ukażą nam jak będzie wyglądała Ultraliga w przyszłości, gdyż jest to dopiero jej pierwszy sezon.

ZOBACZ WIDEO Esport obok targów na Poznań Game Arena. Komentatorzy CS:GO: Tak musi być!

Jak myślisz? Która z tych drużyn ma największe szanse na dołączenie do fazy mistrzowskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Leaguepedia, Reddit, Twitch
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×