WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Hearthstone Wyjście z Cienia - przegląd mety: Mag

Pierwszy raz w historii w grze nie ma miejsca dla tempo maga. Jasne, minął dopiero tydzień nowego dodatku i wszystko może się zmienić, jednak dziś, wszelkie agresywne odmiany maga, znajdują się na dnie tierlist. Jaką zatem odmianą Jainy warto grać?
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Materiały prasowe / Hearthstone Wyjście z Cienia - przegląd mety: Mag

Kilka dni temu byliśmy świadkami najważniejszego dnia w roku dla graczy Hearthstone - rotacji. Do formatu "wild" odeszły trzy najstarsze dodatki (w sumie kilkaset kart), zaś do gry wszedł jeden nowy zestaw zawierający 135 kart. Tak wielkie zmiany musiały odbić się na meta game'ie. W związku z tym rozpoczynamy cykl, w którym kolejno przyjrzymy się, w jakiej kondycji są poszczególne klasy. Czas na prześwietlenie grywalnych talii maga.

Flamewaker, mana wyrm, sekrety - różne karty, wsparte zawsze frostboltami oraz fireballami stanowiły o sile maga. Tempo maga. Te czasy, przynajmniej chwilowo wydaje się, że minęły. Mana wyrm otrzymał nerfa kosztu i dziś, za 2 many, nie znajduje zastosowania. Flamewaker, najpotężniejsza karta w historii tego archetypu od lat jest już w dziczy. Do sekretów natomiast, nie ma dziś kart, które pozwoliłyby je skutecznie wyjmować z talii. Arcanologist (arkanolożka) czy mad scientist (szalony naukowiec) także znajdują się już tylko w dziczy. 

Wobec powyższych, gracze postanowili rozejrzeć się za nowymi możliwościami. Na dziś, najważniejszą kartą w tej klasie wydaje się Khadgar.

Ta niepozorna legenda, o statystykach zaledwie 2/2 pozwala magowi bardzo często generować niesamowicie mocny stół. Podwojenie ilości przyzywanych za pomocą zaklęć jednostek okazało się bardzo potężnym efektem. Kartą, która najlepiej współgra z Khadgarem, jest nowy twinspell (dwuczar) maga. Zaklęcie to niszczy dowolną jednostkę na stole, a w jej miejsce przyzywa dwie losowe jednostki o tym samym koszcie. Jeżeli na stole jednak jest Khadgar, przyzwane zostaną aż 4 stwory. Dodając do tego, że kosztującego nominalnie 12 many mountain gianta (górskiego olbrzyma), rzucić często możemy w 4-5 turze, to przy odpowiednim doborze, bardzo szybko możemy zasypać nasz stół jednostkami, które nawet w pojedynkę stanowią duży problem dla rywala. 

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek gościem E-AMPów. Rzucał komputerem do celu

Czytaj także: Kamil Franczak zwyciężył na legendarnym torze Monza

Poniżej prezentujemy dwie wersje talli, opartych o Khadgara. Jako pierwsza, wersja smocza.

Druga z nich oparta jest w większym stopniu o zaklęcia, a także defensywę na początkową fazę rozgrywki.
Jak to zwykle bywa po świeżo po dodatku, wersji można znaleźć kilka i zajmie pewnie jeszcze kilka tygodni, zanim gracze dojdą do tego, która z nich jest optymalna. Na dziś jednak, obydwiema śmiało można atakować nawet topowe miejsca w legendzie. 

Czytaj także: Trzech Polaków z awansem do WCS Spring 

Ostatnim z wartych uwagi archetypów, jest próba wskrzeszenia freeze maga.

Co prawda, jest on bardziej oparty o jednostki, aniżeli pierwotna wersja, jednak wydaje się, że dziś nie ma po prostu innej możliwości. Brak lodowej lancy, którą już dawno blizzard zesłał do hali sław, bardzo uderzył w ten typ talii. Zamysł jednak pozostaje taki sam jak dawniej. Obronić się za pomocą mrożenia stołu tak długo, jak tylko się da, następnie rzucić Alexstraszę i zabić rywala za pomocą dwóch fireballi oraz frostbolta. Na pewno dużym plusem dla tej talii jest fakt, że druidzi nie są już w stanie generować tak wiele pancerza, jak czynili to przez ostatnie dwa lata, a wojownik nie ma dostępu do swojej ulepszonej mocy specjalnej. Czy to jednak wystarczy, aby freeze okazał się dostatecznie silny? Czas pokaże. 

Mag po dodatku wydaje się być w podobnym miejscu jak przed. Ciężko tu mówić o dominatorze mety, jednak można znaleźć talie, którymi z powodzeniem da się walczyć o wysokie lokaty. Interesujące jest to, czy z biegiem czasu, gracze znajdą pomysł, na ożywienie agresywnych list. Meta bez tempo maga byłaby swego rodzaju ewenementem.

Pozostałe omówienia: 

Druid 
Hunter

Czy jesteś zadowolony w zmianach w magu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×