Kokpit Kibice

IEM 2020: Błyskawiczny finał Starcrafta II. "Rogue" najlepszy w Katowicach po raz drugi w karierze

Koreańczyk Lee "Rogue" Byeong Yeol wygrał turniej Starcrafta II na Intel Extreme Masters 2020. Po niezwykle szybkim finale 26-latek pokonał swojego rodaka Joo "Zesta" Sung-wook 4:1. Za zwycięstwo otrzymał czek na 150 tysięcy dolarów.
Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Koreańczyk ESL / Koreańczyk

W półfinałach "Rogue" pokonał swojego rodaka "Maru" 3:2, a Zest wyeliminował ostatniego z reprezentantów Europy, uważanego za najlepszego zawodnika na świecie ostatnich miesięcy Fina "Serrala", także 3:2.

W starciu dwóch byłych mistrzów Intel Extreme Masters trudno było wskazać faworyta, choć nieco większe szanse dawano "Rogue'owi". Pierwsza mapa, Ephemeron Le, padła jednak łupem "Zesta". "Rogue" spróbował szybkiego ataku stadem Zerglingów, Protoss "Zest" odparł tę szarżę, a następnie zniszczył bazę przeciwnika przy użyciu potężnych Nieśmiertelnych.

Pierwszy z pojedynków serii best of 7 trwał zaledwie kilka minut. Drugi, na mapie Simulacrum Le był jeszcze szybszy, ale zakończył się innym rezultatem - tym razem to gracz Zergów zwyciężył. W przeciwieństwie do poprzedniego starcia tym razem wczesna agresja przy użyciu Zerglingów opłaciła się "Rogue'owi". Kilkanaście niewielkich bestii wdarło się do bazy "Zesta" gdy ten nie miał jeszcze prawie żadnych jednostek poza robotnikami, i zrównało struktury Protossów z ziemią.

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze

Jeśli pierwsza i druga rozgrywka były szybkie, trzecią, na Nightshade Le, trzeba określić jako błyskawiczną. Zerglingi "Rogue" znów zdołały zaskoczyć nieprzygotowanego na atak "Zesta", namierzyły jego bazę i zniszczyły ją nie napotkawszy większego oporu już w 5. minucie rozgrywki.

Mistrz IEM Katowice z 2018 roku złapał wiatr w żagle, jednak jego rywal nie zamierzał odpuszczać i starał się utrzymać narzucone od początku finału zawrotne tempo. Na kolejnej mapie, World of Sleepers Le, w 5. minucie rozgrywki to on był w natarciu. "Rogue" zdołał się jednak obronić i przystąpił do kontrataku. Przez następnych kilka minut nieustannie nękał "Zesta" ciągłymi atakami i w końcu dopiął swego, zdobywając trzecią mapę i punkt meczowy.

Na niewielkiej piątej mapie Zen Le agresywna strategia "Rogue" znów zdała egzamin. Gracz Protossa nie był w stanie odeprzeć kolejnych fal nieustępliwych Zerglingów i stracił swoją bazę już po ośmiu minutach. A to oznaczało, że mistrzem Intel Extreme Masters Katowice 2020 został "Rogue".

26-letni Lee "Rogue" Byeong Yeol triumfował po jednym z najszybszych finałów w StarCrafcie II. W Katowicach wygrał po raz drugi - wcześniej udało mu się to w 2018 roku. Za zwycięstwo zgarnął 150 tysięcy dolarów. Starszy o dwa lata Joo "Zest" Sung-wook, najlepszy w "Spodku" w roku 2015, wzbogacił się o 65 tysięcy.

Zobacz także:
Nasi reporterzy odwiedzili IEM w Katowicach! Sprawdzili, jak wygląda turniej bez kibiców. "To było zbyt duże ryzyko"
IEM Katowice 2020. Kiedy doczekamy się następców Virtus.pro? "Nie wyszła nam wymiana pokoleń"

Czy interesujesz się rozgrywkami Starcrafta II?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×