KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PLE.GG - podsumowanie tygodnia 14.05. Czas na play-offy i finał na LANie!

Zakończyła się faza zasadnicza wiosennej kolejki PGE Dywizji Mistrzowskiej. W LOTTO Dywizji Profesjonalnej pozostała jeszcze jedna kolejka. A zmagania o tytuł w Valorant robią się coraz bardziej gorące!
Sławomir Serafin
Sławomir Serafin
kadr z gry Counter-Strike Facebook / Na zdjęciu: kadr z gry Counter-Strike

PGE Dywizja Mistrzowska 7. kolejka

Zakończyła się pełna emocji faza zasadnicza wiosennej kolejki ligi. Wiemy już, kto będzie grał w play-offach i kto weźmie udział w finałowym turnieju. Ten ostatni nareszcie, po półtora roku przerwy spowodowanej panedmią, zostanie rozegrany w tradycyjny sposób, czyli nie online, ale na żywo, na imprezie LANowej. Odbędzie się ona pod koniec maja.

Mecze ostatniej kolejki przyniosły mnóstwo emocji. Szczególnie widowiskowe były dwa spotkania, w których brała udział drużyna Wisła! All in Games Kraków. Biała Gwiazda zarówno w meczu z AVEZ jak i zaległym starciu z Izako Boars pokazała klasę i zdobyła wystarczająco wiele punktów, by znaleźć się na drugim miejscu w finalnym układzie tabeli. Pierwsze miejsce zapewnił sobie team Illuminar, który bezlitośnie zmiażdżył przeżywającą kryzys drużynę obrońców tytułu, Mad Dog's PACT. Wszyscy wierni kibice Counter-Strike'a ucieszyli się też ze zwycięstwa drużyny legendarnego Neo i TaZa. HONORIS pokonało Pompa Team i zapewniło sobie rzutem na taśmę miejsce w play-offach. PGE Turów Zgorzelec niestety musiało oddać swój mecz walkoverem.

Finalna tabela po fazie zasadniczej rundy wiosennej PGE Dywizji Mistrzowskiej


Szczegółowe statystyki wszystkich graczy można znaleźć w tym miejscu.

LOTTO Dywizja Profesjonalna 8. kolejka

W przedostatniej kolejce tej ligi również było gorąco. M1 Eden udowodniło, że nie z przypadku znajduje się na szczycie tabeli, pokonując bez wysiłku Dr Pepper Team. Tarczyński Protein Team po ciężkim boju uległ drużynie Olej Napędowy, ale utrzymał swoją drugą pozycję w tabeli. Niegdysiejsi liderzy zestawienia, Team ESCA Gaming w bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku zatryumfowali nad zespołem PL123, który jednak nadal ma szansę na zajęcie premiowanego miejsca. Podobnie jak drużyna CLEANTMIX, która pewnie rozstrzygnęła na swoją korzyść starcie ze zdeklasowanym TP X Monster.

Po przedostatniej kolejce tabela LOTTO Dywizji Profesjonalnej prezentuje się następująco


PLE.GG Valorant Nations Circuit 4. kolejka

Tym razem obyło się bez niespodzianek. Mecz Sampi vs ESUBA został przełożony na sobotę 15 maja. W pozostałych spotkaniach team HEET przewidywalnie zgniótł Nexus Gaming, a spotkanie dwóch polskich drużyn AVEZ i Illuminar zakończyło się mocno jednostronnym zwycięstwem tych drugich. Mad Dog's PACT nadal niepokonany na szczycie tabeli, choć zespół XPG Invicta stawił bardzo silny opór w tym zdecydowanie najbardziej emocjonującym spotkaniu 4. kolejki.

Aktualna tabela ligi poniżej

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×