CS:GO. Udany dzień polskich zespołów w Malta Vibes. Przed nami derby!

To był dobry dzień dla naszych zespołów Counter-Strike: Global Offensive. Zarówno Wisła Kraków, jak i Izako Boars wygrały swoje mecze i awansowały do ćwierćfinału. W nim dojdzie do polskich derbów.

Bartłomiej Bukowski
Krzysztof 'Goofy' Górski Twitter / @WislaGames / Na zdjęciu: Krzysztof 'Goofy' Górski
To był polski poniedziałek w turnieju Malta Vibes. Zwycięstwa odniosły oba pozostałe w turnieju polskie zespoły i możemy być już pewni, że jeden z nich zagra w półfinale.

Jako pierwsi na serwerze zameldowali się gracze Wisły Kraków. "SZPERO" i spółka stanęli naprzeciwko Sprout.

Polacy bardzo mocno weszli w mecz, wygrywając pierwsze 9 z 12 rund Vertigo. Co prawda w końcówce dali się dojść na 9:6, jednak wciąż schodząc na przerwę, mogli być zadowoleni. Co ważne, Wiślakom nie zaszkodziła zmiana stron. W roli antyterrorystów wygrali 7:5 i tym samym zabezpieczyli pierwszy punkt. Było to tym ważniejsze, że Vertigo było wyborem Niemców.

Druga mapa, jaką było de_mirage, miała bliźniaczy przebieg. Wisła, zaczynając po stronie terro, szybko wyrobiła sobie solidną zaliczkę, której nie oddała już do końca gry ostatecznie wygrywając 16:12.

Obiecująco swój mecz rozpoczęło także Izako Boars. Drużyna "byaliego" zwyciężyła 16:10 mapę rywali jaką było de_nuke i znajdowało się w bardzo komfortowej pozycji. Załamanie nadeszło na de_mirage, gdy "Dzikom" przyszło grać w roli CT. Jako terroryści bowiem schodzili na przerwę prowadząc 8:7. Druga połowa to był jednak popis Brazylijczyków, którzy oddali naszym rodakom zaledwie jeden punkt.

O wszystkim zadecydować miał dust2. Ten był prawdziwym rollercoasterem emocji. Po wyrównanej pierwszej połowie, zakończonej rezultatem 8:7 dla TeamOne, to Brazylijczycy poszli za ciosem, zwyciężając cztery pierwsze rundy po stronie terrorystów.

Jeżeli jednak ktoś w tym momencie skreślał polską formację, to mógł się miło zaskoczyć. "STOMP" i spółka ruszyli do odrabiania strat, zwyciężając sześć kolejnych rund. Świetną formę demonstrował przede wszystkim "Vegi", który raz za razem eliminował kolejnych rywali. Ostatecznie jednak, o wszystkim zdecydować musiała dogrywka. Tę, wynikiem 7:3 zwyciężyli Polacy i to oni zagrają w ćwierćfinale z Wisła Kraków. Początek spotkania we wtorek, 24 sierpnia, o godzinie 19:00.

Wisła Kraków - Sprout 2:0 (16:10, 16:12)

Izako Boars - TeamOne 2:1 (16:10, 9:16, 22:18)