KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pierwsze w Polsce miejskie centrum esportu ma szansę powstać w Poznaniu!

Przyszłość jest dziś. Sporty elektroniczne, które jeszcze kilkanaście lat temu były traktowane jako strata czasu, teraz są pasją wielu młodych ludzi. Co więcej, jest to świetny sposób na zarobek. Teraz i ty możesz przyczynić się do jego rozwoju!

Mateusz Kołodziejczyk
Mateusz Kołodziejczyk
W Poznaniu może powstać centrum esportu Materiały prasowe / Na zdjęciu: W Poznaniu może powstać centrum esportu

ESPORTOWY POZNAŃ - Czyli jak rozwijały się sporty elektroniczne w Poznaniu.
Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem, które kojarzy się bezpośrednio z Poznaniem, jest PGA. Trzeba nadmienić, że nie jest to stricte gamingowe wydarzenie. Zdecydowanie bardziej trafne określenie, to event dla osób zainteresowanych grami, multimediami oraz wideo. Niejednokrotnie jednak podczas niego, obserwowaliśmy ważne rozgrywki, które dostarczały wielu esportowych emocji. W Poznaniu swoją siedzibę ma również GG League. Firma ta dokłada wielką cegiełkę do rozwoju esportu w Polsce, organizując liczne turnieje skierowane dla graczy. Warto wspomnieć, że również w tym mieście odbyły się rozgrywki Łomża Zero Esport Tour, które otwierały drogi młodym, niedoświadczonym zawodnikom na poziom profesjonalnego współzawodnictwa.

CENTRUM ESPORTU W POZNANIU - Z czym to się je?
PE//GAME (Poznańska Esportowa/Gamingowa Akademia Mistrzów i Ekspertów) to miejsce, w którym wysoko aspirujący gracze będą mogli rozwijać swoje umiejętności i przygotowywać się do turniejów pod okiem trenerów i specjalistów z różnych branż sportów elektronicznych.

Jak mówi Michał Czajka, pomysłodawca powołania PE//GAME: - Chcemy stworzyć miejsce, gdzie w komfortowych warunkach, przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu będą mogli trenować, szkolić się i przygotowywać do zawodów wszyscy, którzy mają szansę osiągnąć mistrzostwo w wybranej grze esportowej. Chcemy pomóc na wielu płaszczyznach tym wszystkim, którzy dziś nie mogą rozwinąć umiejętności bez profesjonalnego wsparcia, sprzętu i możliwości współpracy z innymi graczami.
fot. ACTINA podczas targów PGA 2019 fot. ACTINA podczas targów PGA 2019
CZY JEST NAM TO POTRZEBNE? Mimo że rozwój idzie w dobrym kierunku, starsze pokolenia mają pewną blokadę przed akceptacją esportu. Sam projekt, w swoich założeniach ma edukować i zmieniać nastawienie społeczeństwa do esportowców. Ponadto, Akademia Mistrzów i Ekspertów, jak sama nazwa wskazuje, nie będzie kształciła wyłącznie graczy. Esport to nie tylko gry, to także komentatorzy, redaktorzy, twórcy social media, realizatorzy transmisji czy organizatorzy zawodów. Dla nich we wspomnianym projekcie również znajdzie się miejsce.

JAK PRZYCZYNIĆ SIĘ DO URUCHOMIENIA PROJEKTU?
Projekt PE//GAME został zgłoszony do realizacji w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Widnieje on pod nazwą "Play, tej" i jest oznaczony numerem 19 na liście. Koszt powstania centrum esportu to 1 900 000 PLN. Przedsięwzięcie wspierają wspominane wcześniej organizacje - GG League oraz PGA. Aby oddać swój głos na PE//GAME należy wejść na stronę z głosowaniami na Poznański Budżet Obywatelski na rok 2022, zaznaczyć projekt numer 19, uzupełnić swoje dane osobowe oraz kliknąć zagłosuj.

ZAGŁOSUJ NA PROJEKT PLAY, TEJ

Czytaj także:
- Europa rozczarowuje, Azja silna jak zawsze - Podsumowanie fazy grupowej WORLDS 2021
- "Grashog": Lubię mieć kontrolę nad tym co się dzieje

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za strzał najpiękniejszej golfistki na świecie!
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×