Czas wyłonić finalistów IEM Katowice

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: Natus Vincere
Materiały prasowe / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: Natus Vincere
zdjęcie autora artykułu

W Spodku czuć już w powietrzu zbliżające się emocje. W drugim dniu zagrają cztery najlepsze ekipy Intel Extreme Masters Katowice 2022.

W tym artykule dowiesz się o:

Drugi dzień play-offów to czas niezwykle kluczowych rozstrzygnięć. To właśnie wtedy poznamy obydwóch finalistów Intel Extreme Masters Katowice 2022. Pierwszy półfinał rozpocznie się o godzinie 15:30.

Na sam początek Natus Vincere podejmie G2. Ukraińsko-rosyjska ekipa awansowała bezpośrednio do tej fazy turnieju dzięki zwycięstwu w drabince wygranych swojej grupy. Z kolei ich rywale musieli 25 lutego pokonać jeszcze Virtus.pro i ostatecznie dokonali tego.

Na pierwszej mapie potrzebowali dogrywki, jednak w drugim akcie spotkania nie dali najmniejszych szans zespołowi rosyjskiej organizacji. Podczas tego meczu szczególnie zachwycił 16-letni "m0NESY", który na niezwykle zaciętym Mirage'u zdobył najwięcej eliminacji ze swojego zespołu (45).

ZOBACZ WIDEO: To się nazywa gest! Gwiazda sportu pochwaliła się luksusowym prezentem

Ale jego ekipa zmierzy się z "jedynką" rankingu "HLTV". A w jej szeregach znajduje się legenda ukraińskiego Counter-Strike'a, "S1mple". Dużo znaków zapytania stawia się jednak nad jego dyspozycją mentalną. Wojna w jego ojczyźnie może utrudnić mu skupienie się na rywalizacji w Spodku, choć sam wiele razy zaznaczał, że teraz myśli tylko o IEM'ie.

W drugim pojedynku półfinałowym czeka nas także interesujące starcie. Zmierzy się w nim Heroic z FaZe, które ku zaskoczeniu ekspertów wygrało z obrońcami tytułu, czyli Gambit. Początek tego spotkania o godzinie 19:00.

Wzruszająca ceremonia otwarcia IEM Katowice. To przejdzie do historii! Pokaz siły G2 na IEM Katowice!

Źródło artykułu: