Borriello zadowolony z debiutu

Reprezentacje przygotowujące się do Mistrzostw Europy 2008 rozgrywały mecze towarzyskie. Holandia rozbiła Chorwację, wysoko wygrywając, bowiem aż 3:0. W takim samym stosunku bramkowym Niemcy ograli Austrię, natomiast Grecja zwyciężyła 2:1 z Finlandią.

Adam Kiołbasa

O triumfie Oranje zadecydowała przede wszystkim dobra gra w pierwszej połowie. Już po 45 minutach Pomarańczowi za sprawą Heiningi oraz Huntelaara prowadzili 2:0. W 88. wynik starcia na 3:0 ustalił Hesselink.

Nie zawiedli Niemcy. Drużyna z nad Renu dzięki bardzo skutecznej grze w drugiej odsłonie wypunktowały Austriaków, inkasując im aż trzy bramki. Przypomnijmy, że oba zespoły zagrają ze sobą w grupie A ME 2008.

Grecja, pomimo iż miała sporo problemów, to zdołała pokonać Finlandię. Gospodarze pomimo, że przegrywali 0:1, to ostatecznie schodzili z boiska jako zwycięzcy.

Chorwacja - Holandia 0:3 (0:2)
0:1 - Heitinga 9?
0:2 - Huntelaar 36?
0:3 - Hesselink 88?

Austria - Niemcy 0:3 (0:0)
0:1 - Hitzlsperger 53?
0:2 - Klose 63?
0:3 - Gomez 80?