Trener Czechów: Rosja faworytem grupy, ale my z nimi wygramy

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Czeska reprezentacja odbyła już pierwszy trening na stadionie we Wrocławiu. Nasi grupowi rywale przygotowują się do pierwszego meczu na mistrzostwach. Ich rywalem będą Rosjanie.

W tym artykule dowiesz się o:

- Chciałbym przede wszystkim powiedzieć, że jestem bardzo szczęśliwy, że moi piłkarze nie mają problemów zdrowotnych. Cieszę się także, że jesteśmy już we Wrocławiu. Mamy już za sobą dwa tygodnie wspólnego zgrupowania. Wszyscy czujemy już, że spotkanie z Rosją coraz bliżej. To napięcie będzie stopniowo wzrastać - powiedział trener reprezentacji Czech, Michal Bilek tuż po poniedziałkowym treningu jego podopiecznych.

Czesi w obecności około trzech tysięcy kibiców trenowali na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu. - Atmosfera na treningu, całe kulisy i otoczka, są dla nas bardzo przyjemnym zaskoczeniem. Jestem bardzo zadowolony, że nasz pierwszy trening był otwarty dla publiczności. Dzięki temu wszyscy piłkarze mogli lepiej poczuć to, że tak ważny mecz z Rosją jest coraz bliżej - zaznaczył szkoleniowiec. - O nastroje u zawodników, to trzeba już ich pytać. Mogę tylko powiedzieć, że wszyscy odczuwali radość, że jesteśmy w gronie finalistów na Euro 2012 i postaramy się zrobić jak najlepszy wynik. Zostało cztery dni do pierwszego spotkania. Moi piłkarze w tej chwili analizują swoich przeciwników, dostali materiały. Zastanawiają się jak najlepiej zagrać. Czas biegnie bardzo szybko i myślę, że wszyscy piłkarze niecierpliwie oczekują spotkania - dodał Bilek.

W treningu wziął udział także Tomas Rosicky, który długo nie trenował z kolegami z drużyny. - Trenował z nami po raz pierwszy wspólnie od 13 maja. Sam ćwiczył jednak indywidualnie. Myślę, że poniedziałkowe zajęcia dodały mu jeszcze apetytu na to, co go czeka. Rozegrał on wiele meczów w lidze angielskiej i na pewno nie mam żadnych obaw jeżeli chodzi o jego formę i kondycję - podkreślił szkoleniowiec. - Jestem przekonany, że Rosicky wystąpi w piątkowym spotkaniu. Jest to zawodnik bardzo dobry technicznie, potrafi dużo pokazać na małej przestrzeni boiska. Myślę, że to co zademonstrował na treningu, przekonuje nas, że będziemy mieli z niego pociechę pomimo, że nie występował w ostatnich spotkaniach.Tomas jest wielką osobowością naszego zespołu. Wszyscy są bardzo zadowoleni, że jego stan zdrowia jest lepszy. Świadomość, że może grać, dodaje wszystkim sił i to wzmacnia bardzo zespół - dodał.

Michal Bilek, selekcjoner reprezentacji Czech
Michal Bilek, selekcjoner reprezentacji Czech

Trener naszych grupowych rywali ciągle nie wie, jak zestawi formację defensywną swojego zespołu. - Cięgle nie wiem w jak zestawić linię obronną. Znak zapytania cały czas wisi w powietrzu. Nie wiem w jakim ustawieniu zagramy przeciwko Rosji - powiedział.

Pierwszym grupowym rywalem Czechów na Euro 2012 będą Rosjanie, który niedawno w towarzyskim meczu zdeklasowali Włochów. - Mecz Rosji z Włochami widziałem. Nasi grupowi rywale od dłuższego czasu grają bardzo dobrze. Są zgrani, jest to zespół dojrzały technicznie, preferują krótkie podania. Ich styl przypomina częściowo Hiszpanię - zauważył Michal Bilek.

- Mamy nadzieję na to, że zwyciężymy z Rosją. Nadzieja towarzyszy jednak każdemu. W piątek spotkamy się ze zdecydowanym faworytem naszej grupy, ale jestem przekonany, że wygramy - podsumował.

Z Wrocławia dla portalu SportoweFakty.pl, Artur Długosz

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
Ej ej
4.06.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Bardzo dobrze, rywale polską drużynę lekceważą, lepiej dla nas.