Na ten moment czekali kibice. Decyzję ogłosił sam Platini

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/ANDY RAIN / Na zdjęciu: Michel Platini
PAP/EPA / EPA/ANDY RAIN / Na zdjęciu: Michel Platini
zdjęcie autora artykułu

17 lat temu z Cardiff napłynęły fantastyczne informacje dla fanów futbolu i nie tylko. UEFA przyznała Polsce i Ukrainie prawa do organizacji mistrzostw Europy.

W tym artykule dowiesz się o:

18 kwietnia 2007 r. podczas Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Piłkarskiej, który odbył się w Cardiff, ogłoszono że Polska i Ukraina wspólnie zorganizują piłkarskie Euro 2012.

Ówczesny prezydent UEFA Michel Platini otworzył kopertę zawierającą kartkę z napisem: "Poland & Ukraine". Fani piłki nożnej w obu krajach z radością przyjęli decyzję UEFA.

W czwartek (18.04) z okazji 17. rocznicy tego wydarzenia profil Nostalgia na portalu X przypomniał fragment transmisji telewizyjnej w TVP 3 z ogłoszenia werdyktu władz europejskiego futbolu (patrz poniżej).

Do finałowego etapu Komitet Wykonawczy UEFA wybrał trzy kandydatury: włoską, chorwacko-węgierską i polsko-ukraińską. W tajnym głosowaniu w Cardiff bezwzględną większością głosów wygrała już w pierwszej turze oferta Polski i Ukrainy.

W Polsce (w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu oraz Poznaniu) i Ukrainie w 2012 r. odbyła się 14. edycja mistrzostw Starego Kontynentu (mistrzem Europy została Hiszpania po zwycięstwie w finale z Włochami 4:0).

Zobacz: Zwycięzca Ligi Mistrzów zagra na PGE Narodowym. Poznaliśmy ceny biletów A jednak! UEFA może zmienić decyzję tuż przed Euro 2024

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Prawdziwie mistrzowska feta. Nigdy tego nie zapomną

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)