Euro 2016: Zobacz aktualną tabelę "polskiej" grupy

Trwają ostatnie mecze grupy C Euro 2016. Biało-Czerwoni, którzy prowadzą z Ukrainą zajmują drugie miejsce w tabeli. Oznacza to, że na ten moment najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest 1/8 finału ze Szwajcarami.

Michał Gałęzewski
PAP / Bartłomiej Zborowski

Wszyscy ci, którzy myśleli że mecz z Ukrainą będzie dla nas spacerkiem muszą uzbroić się w cierpliwość. Biało-Czerwoni co prawda przeważali na samym początku, ale później musieli uważać na ataki Ukraińców. W tym samym czasie co nasi reprezentanci w Marsylii, w Paryżu walczą reprezentanci Niemiec i Irlandii Północnej.

W drugim meczu grupy C, do przerwy prowadzą nasi zachodni sąsiedzi. W 30 minucie spotkania bramkę na 1:0 strzelił Mario Gomez. Po 45 minutach obu spotkań Niemcy mieli na swoim koncie 7 punktów, Polacy 5, natomiast reprezentanci Irlandii Północnej 3.

W 54. minucie wynik otworzyli również Polacy. Po asyście Arkadiusz Milik znakomitą akcję w polu karnym Ukrainy stworzył sobie Jakub Błaszczykowski. Wciąż znajdujemy się na drugiej pozycji i oznacza to, że na ten moment zmierzymy się w 1/8 finału ze Szwajcarami. Aby zająć pierwsze miejsce, musielibyśmy strzelić dwie bramki więcej, niż Niemcy.

Zwycięzca grupy C w zależności od klasyfikacji drużyn z trzecich miejsc zagra z trzecią drużyną grupy A (Albania), B (Słowacja) lub F (Węgry, Islandia, Portugalia lub Austria). Trzecia drużyna grupy C zmierzy się natomiast ze zwycięzcą grupy A (Francja) lub B (Walia).