Euro 2016: drużyna Adama Nawałki ustanowiła rekord wszech czasów

Drużyna Adama Nawałki pobiła rekord reprezentacji Polski pod względem serii minut bez straconego gola na turniejach rangi mistrzowskiej, który został ustanowiony na MŚ 1974 i 1978.

Maciej Kmita
Reprezentacja Polski PAP/EPA / YURI KOCHETKOV / Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski nie straciła bramki w żadnym z trzech meczów fazy grupowej Euro 2016 z Irlandią Północną (1:0), Niemcami (0:0) i Ukrainą (1:0), a w spotkaniu ze 1/8 finału ze Szwajcarią (1:1) straciła gola dopiero w 82. minucie. To łącznie 352 minuty z czystym kontem, a do tej serii trzeba dodać 18 minut z ostatniego spotkania fazy grupowej Euro 2012 z Czechami.

To oznacza, że ekipa Adama Nawałki pobiła ustanowiony na MŚ 1974 i 1978 rekord Biało-Czerwonych pod względem minut bez straconego gola na turnieju rangi mistrzowskiej. Wówczas seria Polaków zaczęła się w ostatnim meczu II fazy grupowej MŚ 1974 z RFN-em (14 minut), a trwała też w spotkaniu o III miejsce z Brazylią (90) oraz w meczach I fazy grupowej MŚ 1978 z RFN-em (90), Tunezją (90) i Meksykiem (52) - to łącznie 336 minut. Teraz Biało-Czerwoni pobili ten rekord o 37 minut.