Karim Benzema mógł zrobić więcej. Filar Realu Madryt zmarnował "jedenastkę" (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / ESPN FC / Na zdjęciu: Karim Benzema wykonujący rzut karny
Twitter / ESPN FC / Na zdjęciu: Karim Benzema wykonujący rzut karny

Karim Benzema po sześciu latach ponownie zagrał w narodowych barwach. Francja wygrała 3:0 w sparingu z Walią. W pierwszej odsłonie doświadczony snajper nie wykorzystał rzutu karnego.

Przed Euro 2020 Didier Deschamps ma problem bogactwa w ofensywie. W środowym spotkaniu od pierwszej minuty zagrali Antoine Griezmann, Kylian Mbappe oraz Karim Benzema.

W 27. minucie sędzia podyktował rzut karny dla "Les Blues", Neco Williams obejrzał czerwoną kartkę. Do strzału został wyznaczony właśnie Benzema. 33-latek uderzył w lewy dolny róg bramki, jednak Danny Ward zdołał odbić piłkę.

Chwilę później Mbappe wpisał się na listę strzelców. W 48. minucie było już 2:0 dla gospodarzy, tym razem bramkę zdobył Griezmann.

Benzema był niezwykle aktywny. W końcówce meczu podjął próbę z dystansu, piłka po jego strzale odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Ousmane Dembele. Skrzydłowy Barcelony ustalił wynik na 3:0.

Snajper "Królewskich" dwoił się i troił, ale nie pokonał golkipera rywali. Być może przełamie się w drugim sparingu przed mistrzostwami. 8 czerwca podopieczni Deschampsa zmierzą się z Bułgarią. Na turnieju Francuzi zagrają w arcytrudnej grupie F z Niemcami (15 czerwca), Węgrami (19 czerwca) oraz Portugalią (23 czerwca).

Czytaj także: Kolejna reprezentacja nie chce się szczepić przed Euro 2020? "W grupie większość jest chroniona" "Musimy być realistami". Gareth Southgate ma jasny cel na Euro 2020