KokpitKibice
Zobacz drużynę

Euro 2020. Spór zakończony? UEFA podjęła decyzję ws. koszulek reprezentacji Ukrainy

Od kilku dni toczy się spór o koszulki reprezentacji Ukrainy. Pewne hasła nie spodobały się Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej, która złożyła skargę do UEFA. Ta podjęła decyzję w tej sprawie.
Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
piłkarze reprezentacji Ukrainy Getty Images / Stanislav Vedmid/DeFodi Images / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Ukrainy

Kilka dni temu Ukraina zaprezentowała swoje koszulki na nadchodzące mistrzostwa Europy. Szybko zareagowała na to Rosyjska Federacja Piłkarska, która stwierdziła, że doszło do politycznej prowokacji.

Poszło o m.in. mapę Ukrainy wraz z okupowanym przez Rosję Krymem. Dodatkowo pojawił się napis "Chwała Ukrainie! Bohaterom sława!". Obie frazy używane są w ramach wojskowego pozdrowienia

Rosjanie złożyli skargę do Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA). Na reakcję długo nie trzeba było czekać. Choć pierwotnie Europejska Federacja zatwierdziła koszulki, w czwartek nakazała Ukraińcom usunąć hasło.

ZOBACZ WIDEO: Euro 2020. Kilku Polaków przemęczonych po ciężkim sezonie. "Nie są to poważne problemy zdrowotne"

"Kombinacja tych dwóch haseł jest uważana za wyraźnie polityczną i ma znaczenie historyczne oraz militarne. Hasło na wewnętrznej stronie koszulki musi zostać usunięte, aby reprezentacja mogła w niej zagrać w meczach pod egidą UEFA" - czytamy w komunikacie UEFA.

Mimo że podjęto już decyzję, ukraińskie media informują, że miejscowa federacja nie zgadza się z decyzją UEFA. Wciąż mają trwać negocjacje w tej sprawie. 

Zobacz też:
Sebastian Mila: Ten piłkarz może być polskim odkryciem EURO. Ma to coś!
Widzą nas w ćwierćfinale Euro 2020. Reprezentacja Polski doceniana przez zagranicznych dziennikarzy

Mecze EURO 2020 możesz oglądać online na platformie WP Pilot.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×