Breel Embolo zrehabilitował się. Napastnik dał radość szwajcarskim kibicom (wideo)

W 49. minucie Breel Embolo strzelił jedynego gola dla Szwajcarii, choć chwilę wcześniej zmarnował stuprocentową sytuację. Ostatecznie starcie z Walią zakończyło się remisem 1:1.

Rafał Szymański
bramka Embolo w meczu Walia - Szwajcaria Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: bramka Embolo w meczu Walia - Szwajcaria
Pierwsza odsłona była niemrawa w wykonaniu obu drużyn. Szwajcarzy przebudzili się dopiero po wznowieniu gry.

Breel Embolo poradził sobie z defensorami rywali i wypracował sobie świetną okazję. Napastnik stanął oko w oko z Dannym Wardem, ale tym razem bramkarz świetnie interweniował. Kilkadziesiąt sekund po tym Xherdan Shaqiri dośrodkował z narożnika, Embolo wygrał pojedynek z Connorem Robertsem i głową skierował piłkę do siatki.

Szwajcarzy narzucili swój styl, jednak ich prowadzenie nie potrwało długo. W 74. minucie Walijczycy przytomnie rozegrali rzut rożny i Kieffer Moore znalazł sposób na Yanna Sommera. Golkiper nie miał w tej sytuacji żadnych szans. Asystę na swoim koncie zapisał Joseff Morrell.

W końcówce bliski szczęścia był Mario Gavranović, który pokonał Warda. Po konsultacji z asystentami VAR sędzia główny anulował bramkę.

W drugim spotkaniu Euro 2020 Helweci mieli zdecydowanie więcej szans, ostatecznie musieli zadowolić się remisem 1:1. W tabeli grupy A prowadzi reprezentacja Włoch, która w piątek zdeklasowała Turcję (3:0).

Euro 2020. Legenda reprezentacji Anglii z uznaniem o Robercie Lewandowskim. "Mistrz umierającego gatunku"
Euro 2020. Jan Mucha: Polacy? Nie mamy się czego obawiać