Tragiczny upadek reprezentanta Danii. Kim jest Christian Eriksen?

Kibice na Parken zamarli po upadku Christiana Eriksena. W najbliższych godzinach poznamy nowe informacje na temat stanu zdrowia reprezentanta Danii. Sytuacja wyglądała dramatycznie.

Rafał Szymański
medycy niosą na noszach Christiana Eriksena PAP/EPA / Wolfgang Rattay / Na zdjęciu: medycy niosą na noszach Christiana Eriksena
W pierwszym starciu grupy B Dania mierzyła się z Finlandią. W 43. minucie rywalizacji Christian Eriksen upadł na murawę. Sędzia przerwał spotkanie, a następnie służby medyczne szybko przeprowadziły akcję ratunkową.

Zawodnik potrzebował reanimacji. W tym czasie pozostali piłkarze oraz kibice modlili się o zdrowie Eriksena. Na trybunach była jego partnerka. Po kilku minutach został zniesiony na noszach (więcej TUTAJ).

Eriksen jest bez wątpienia największą gwiazdą reprezentacji Danii. Do tej pory zagrał w 108 meczach w narodowych barwach i strzelił 36 goli. W latach 2013-2015 trzykrotnie wygrywał w plebiscycie na najlepszego piłkarza w kraju. W CV gracza Interu Mediolan brakuje jedynie sukcesu z kadrą.

Ofensywny pomocnik pierwsze szlify zbierał w Ajaksie Amsterdam, grał również w juniorach Odense BK. Z Ajaksem trzy razy triumfował w Eredivisie, sięgnął też po Puchar i Superpuchar Holandii.

W 2013 roku Tottenham Hotspur zapłacił za niego ponad 14 milionów euro. To był transferowy majstersztyk Anglików. Eriksen przez wiele sezonów błyszczał w Premier League, jednak nie zdobył żadnego tytułu. Jego bilans to 226 występów, 51 trafień i 67 asyst. Dwa lata temu wystąpił w przegranym finale Ligi Mistrzów (0:2 z Liverpoolem).

Zimą 2020 roku przeszedł do Interu za 27 milionów. Przez długi czas nie mógł znaleźć uznania w oczach Antonio Conte. W pierwszych meczach sezonu Eriksen nawet nie podnosił się z ławki rezerwowych. Szkoleniowiec zarzucał mu, że nie jest przygotowany fizycznie. - Współczesny piłkarz musi być szybki, silny i wytrzymały. Uznaję te aspekty za kluczowe u graczy, którzy chcą występować w takim klubie jak Inter - mówił w listopadzie Conte, cytowany przez "Football Italia".

W końcówce minionych rozgrywek trener wreszcie zaufał Eriksenowi. Na wszystkich frontach rozegrał łącznie 1693 minut (34 spotkania), jego dorobek to cztery bramki i jedna asysta. 29-latek dołożył swoją cegiełkę do upragnionego Scudetto "Nerrazzurich"