Euro 2020. Jest komunikat o stanie zdrowia Christiana Eriksena

UEFA podjęła pierwsze decyzje po dramacie, który rozegrał się pod koniec pierwszej połowy meczu Dania - Finlandia. Christian Eriksen został przewieziony do szpitala, jego stan jest stabilny.

Dominika Pawlik
Christian Eriksen East News / Na zdjęciu: Christian Eriksen
Do dramatycznej sytuacji doszło pod koniec pierwszej połowy meczu pomiędzy Danią i Finlandią. Gdy ta dobiegała końca, nagle na murawę upadł reprezentant Danii - Christian Eriksen.

Błyskawicznie na boisku pojawili się ratownicy medyczni i rozpoczęli reanimacje. Wokół Eriksena zebrali się koledzy z kadry, modląc się o jego życie i zdrowie. Po kilku minutach został zniesiony na noszach z murawy. Wszyscy oczekiwali na informacje o stanie zdrowia piłkarza.

UEFA wystosowała komunikat, informując, że Eriksen został przewieziony do szpitala. Duński związek piłkarski przekazał zaś, że Eriksen jest przytomny i przechodzi badania w szpitalu.

Mecz został przerwany, piłkarze zeszli z boiska. Kibice zostali poproszeni o to, by nie opuszczali trybun. Mecz, po naradzie piłkarzy obu ekip, wznowiono o godz. 20:30.