Euro 2020. "To było niepokojące". Robert Lewandowski wspiera Christiana Eriksena

Robert Lewandowski zabrał głos po dramacie Christiana Eriksena, do którego doszło w trakcie meczu Dania - Finlandia. Kapitan reprezentacji Polski opublikował wpis w mediach społecznościowych.

Dawid Borek
Dawid Borek
Robert Lewandowski (z lewej) Getty Images / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej)
"Oglądanie scen z meczu Dania - Finlandia było dla nas wszystkich niepokojące. Dobrze słyszeć, że Eriksen jest w stabilnym stanie. Szybkiego powrotu do zdrowia, Christian" - napisał na Twitterze Robert Lewandowski, wpis uzupełniając o emotikonę ze złożonymi rękami (symbol związany z modlitwą).

Do dramatu Christiana Eriksena doszło pod koniec pierwszej połowy meczu Dania - Finlandia na Euro 2020. Pomocnik nagle upadł na murawę. Kiedy po kilku sekundach nie podnosił się, szybko przybyła pomoc. Rozpoczęła się reanimacja.

Cały piłkarski świat wstrzymał oddech. Wszyscy modlili się w intencji Christiana Eriksena. Po kilku minutach reanimacji zawodnik reprezentacji Danii opuścił murawę na noszach w asyście ratowników medycznych.

Christian Eriksen został przetransportowany do szpitala. W międzyczasie nadchodziły pozytywne wieści o jego stanie zdrowia.

"Stan Christiana Eriksena jest stabilny. Pozostaje hospitalizowany w Rigshospitalet do dalszych badań" - podała duńska federacja.

Przerwany mecz Dania - Finlandia wznowiono. Finowie wygrali 1:0 po bramce Joela Pohjanpalo.

Fińskie reakcje na kontynuację meczu z Danią. "Trudno potępić piłkarzy"
Duńskie media. Wynik w cieniu tragedii. "Euro 2020 stało się obojętne"