Grali jak nigdy, przegrali jak zawsze. Fatalna passa Ukrainy na EURO

Ukraińcy po bardzo dobrym meczu ulegli Holendrom (2:3) w swoim pierwszym meczu na Euro 2020. Problem w tym, że drużyna Andrija Szewczenki wyrównana najgorszy rekord w historii mistrzostw Europy.

Jakub Artych
mecz Holandia - Ukraina Getty Images / ANP Sport / Na zdjęciu: mecz Holandia - Ukraina
To był jak dotąd najlepszy mecz na EURO 2020. Holandia prowadziła 2:0 z Ukrainą i wydawało się, że zwycięstwo ma w garści. Rywale jednak w ciągu czterech minut doprowadzili do remisu. Nasi wschodni sąsiedzi pokazali wielki charakter do walki, jednak ostatnie słowo należało do "Oranje".

- Jesteśmy zdenerwowani, bo Holandia prowadziła 2:0, wyrównaliśmy, a ostatecznie i tak przegraliśmy. Szkoda, że bramka padła w ostatnich minutach. Ale nie martwię się, bo zostały nam dwa mecze, a jak zagramy z takim poświęceniem, to jestem pewien, że zdobędziemy punkty - tłumaczył Andrij Jarmolenko (więcej TUTAJ).

Wszyscy chwalą Ukrainę za grę, jednak gdy spojrzymy na suche statystyki, to przestaje być już tak kolorowo. Reprezentacja przegrała już szóste z rzędu spotkanie na mistrzostwach Europy. Ukraińcy wyrównali niechlubny rekord... Jugosławii, która przegrała sześć kolejnych spotkań na takim turnieju w latach 1968 - 1984.

"Euforia trwała krótko" - pisały po meczu ukraińskie media. Podopieczni Andrija Szewczenki w kolejnym spotkaniu zagrają spotkanie ostatniej szansy.