"Euforia nie trwała długo". Ukraińskie media po wielkim meczu z Holandią

Ukraińcy po fenomenalnym meczu ulegli Holendrom (2:3) w swoim pierwszym meczu na Euro 2020. Ukraińskie media doceniają postawę swoich piłkarzy, ale żałują, że drużyna zakończyła mecz bez punktu.

PS
Mykoła Szaparenko i Andrij Jarmolenko PAP/EPA / Koen van Weel / Na zdjęciu: Mykoła Szaparenko i Andrij Jarmolenko
To był - jak na razie - najlepszy mecz na Euro 2020. Holandia, po pełnym dramaturgii spotkaniu, pokonała Ukrainę 3:2, a wszystkie bramki obejrzeliśmy w drugiej połowie. "Pomarańczowi" prowadzili już nawet 2:0, ale Ukraińcy nie złożyli broni i w cztery minuty doprowadzili do wyrównania. Gola na wagę zwycięstwa w 85. minucie zdobył Denzel Dumfries.

"Walczyli, ale przegrali" - tak relację ze spotkania zatytułował ukraiński portal, sport.ua. Dziennikarze liczyli, że Ukraińcy zdobędą choćby punkt po tym, gdy niespodziewanie odwrócili losy meczu. "Niestety euforia nie trwała długo" - czytamy w serwisie.

"Ukraina odbiła się od 0:2, ale na końcu się poddała" - pisze z kolei inny ukraiński portal, xsport.ua.

"Ukraina powalczyła z Holandią" - tak pomeczową relację zatytułował portal pravda.com.ua i za tę walkę zostali docenieni podopieczni Andrija Szewczenki.

W swoim drugim meczu na Euro 2020 Ukraina zmierzy się z Macedonią Północną (17 czerwca), a w trzecim z Austrią (21 czerwca).

Co to był za mecz! Kibice i dziennikarze zachwyceni. "Futbol jest okrutny. I piękny zarazem"