Euro 2020. "Kolejny raz mnie rozczarował". Mocne słowa o Grzegorzu Krychowiaku

Reprezentacja Polski przez około pół godziny grała ze Słowakami w dziesiątkę, a wszystko za sprawą czerwonej kartki dla Grzegorza Krychowiaka. - Kolejny raz mnie rozczarował - zaznaczył Radosław Kałużny w "Przeglądzie Sportowym".

Mateusz Domański
Grzegorz Krychowiak otrzymuje czerwoną kartkę PAP/EPA / Kirill Kudryavtsev / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak otrzymuje czerwoną kartkę
Nie tak miało być. Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania na Euro 2020 od porażki ze Słowakami 1:2. Biało-Czerwonym z pewnością nie pomogło to, że w 62. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Grzegorz Krychowiak. Odesłanie go do szatni przez sędziego było ważnym punktem meczu.

- Kolejny raz mnie rozczarował. Mówię kolejny, bo byłem na niedawnym meczu z Islandią, kiedy zaliczył kiepski występ - podkreślił były pomocnik reprezentacji Polski Radosław Kałużny w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Okazuje się, że przewidział czerwoną kartkę dla Krychowiaka. - Po żółtej kartce w pierwszej części pomyślałem: "meczu to on nie dokończy". - zaznaczył. - Wiadomo, jaki to jest zawodnik. Twardo grający, nie odstawia nogi, "stempluje". Byłem pewien, że Słowacy wykorzystają to, że Grzesiek zarobił w pierwszej połowie żółtą kartkę - dodał Kałużny.

Później ocenił również, że poprzez czerwoną kartkę dla Krychowiaka Słowacy "załatwili sobie mecz". Były kadrowicz spostrzegł ponadto, że "paradoksalnie w dziesiątkę stworzyliśmy więcej niezłych sytuacji niż w komplecie".

Porażką ze Słowakami reprezentacja Polski mocno skomplikowała swoją sytuację. O wyjście z grupy będzie potwornie ciężko. Tym bardziej, że na horyzoncie mecz z Hiszpanią. Z tym zespołem Biało-Czerwoni zagrają już w sobotę o godz. 21:00.