Euro 2020. Węgry - Portugalia. Teatr jednego aktora. Zobacz skrót meczu

Na pierwszego gola musieliśmy czekać aż do 84. minuty. W końcówce spotkania reprezentanci Portugalii nabrali wiatru w żagle i zdeklasowali Węgrów (3:0).

Rafał Szymański
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / HUGO DELGADO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
W pierwszej odsłonie Węgrzy skutecznie odpierali ataki faworytów. Najgroźniejszą sytuację miał Cristiano Ronaldo, który w 43. minucie fatalnie przestrzelił. Piłka po jego uderzeniu poszybowała w trybuny Puskas Arena.

Peter Gulacsi skapitulował pierwszy raz w 84. minucie. Raphael Guerreiro oddał strzał po dograniu Rafy Silvy, a następnie Willy Orban zmylił swojego bramkarza. Portugalczycy nie zamierzali poprzestać na jednym golu.

Dwie minuty później kolejny błąd popełnił Orban, sędzia po jego przewinieniu podyktował rzut karny. Ronaldo bez żadnego problemu pokonał Gulacsiego i podwyższył wynik na 2:0. To była szczególna chwila dla 36-latka, który został najlepszym strzelcem w historii mistrzostw Europy.

W doliczonym czasie podopieczni Fernando Santosa przeprowadzili zespołową akcję. Ronaldo znowu świetnie odnalazł się przed bramką rywali i ustrzelił dublet. Silva zapisał drugą asystę na swoim koncie.

Obrońcy tytułu wykonali pierwszy rok - wygrali z Węgrami 3:0. W tym momencie Portugalia jest liderem tabeli grupy F Euro 2020 (turniej przesunięty na 2021 rok ze względu na pandemię koronawirusa).