Co za akcja, co za wykończenie! Padła jedna z najpiękniejszych bramek Euro 2020

W 62. minucie meczu Chorwacja - Szkocja na Euro 2020, Luka Modrić przepięknym strzałem wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. To jedna z najpiękniejszych bramek turnieju.

PS
bramka Luki Modrica Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: bramka Luki Modrica
W meczu trzeciej kolejki Euro 2020 Chorwacja do przerwy remisowała ze Szkocją 1:1, ale w drugiej połowie ruszyła mocno do ataku. W 62. minucie Chorwaci popisali się składną akcją, wymienili kilkanaście podań, w końcu piłka trafiła do Mateo Kovacicia, ten wyłożył ją do Luki Modricia, a Modrić popisał się przepięknym strzałem z około 16. metrów.

To z całą pewnością jedna z najpiękniejszych bramek mistrzostw i bardzo cenny gol dla Chorwatów. Zobacz bramkę na 2:1 w wykonaniu Luki Modricia:

Chwilę później Chorwaci poszli za ciosem. W 77. minucie Luka Modrić zagrał z rzutu rożnego, a w polu karnym głową po długim słupku świetnie uderzył Ivan Perisić i podwyższył prowadzenie.

Dzięki wygranej Chorwaci zajęli drugie miejsce w grupie D. Jeśli Polacy w środę pokonają Szwedów, w 1/8 finału Euro 2020 zmierzą się właśnie z Modriciem i spółką.