Nadzieja tylko na chwilę. Tak Polacy pożegnali się z Euro 2020 [SKRÓT]

Porażka 2:3 ze Szwecją sprawiła, że reprezentacja Polski odpadła z piłkarskich mistrzostw Europy. Nadzieja na korzystny wynik była tylko chwilowa. Zobacz skrót meczu.

PS
Robert Lewandowski YouTube / TVP Sport / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Reprezentacja Polski przystąpiła do meczu ze Szwecją z jasnym zadaniem - wygrać. Tylko trzy punkty umożliwiały Biało-Czerwonym awans do 1/8 finału Euro 2020. Już w drugiej minucie sprawy mocno się skomplikowały, bo Emil Forsberg wpadł z piłkę w pole karne i uderzył w kierunku dalszego słupka - Wojciech Szczęsny był bez szans.

W 59. minucie Forsberg podwyższył na 2:0 i wydawało się, że jest już po meczu. Tymczasem dwie minuty później kapitalnym strzałem odpowiedział Robert Lewandowski i Polacy złapali kontakt z rywalami. W 84. minucie Lewandowski doprowadził do wyrównania - świetnie uciekł spod krycia i pewnie pokonał bramkarza rywali.

To i tak było zbyt mało. Polacy rzucili się do ataku - w nadziei, że zdobędą trzecią bramkę. Tak się jednak nie stało, a bardzo mocne zaangażowanie Biało-Czerwonych w ofensywie wykorzystali Szwedzi i to oni ostatecznie triumfowali 3:2.

Tym samym Polska z jednym punktem zajęła ostatnie miejsce w grupie E.