Brutalne wejście bramkarza Francji. Znokautował rywala! [WIDEO]

Do dramatycznej sytuacji doszło w pierwszej połowie meczu Portugalia - Francja. Hugo Lloris przy próbie interwencji uderzył w głowę Danilo. To był nokaut, a Portugalczyk długo nie podnosił się z boiska.

Łukasz Witczyk
Hugo Lloris fauluje Danilo PAP/EPA / Laszlo Balogh / Na zdjęciu: Hugo Lloris fauluje Danilo
W 27. minucie Portugalczycy mieli rzut wolny, po którym dośrodkowano piłkę w pole karne. Tam wyskoczył Hugo Lloris, który próbował wypiąstkować futbolówkę i zażegnać niebezpieczeństwa pod własną bramką. Trafił jednak pięścią w głowę Danilo. Portugalczyk nie spodziewał się takiego ciosu.

Danilo upadł na boisko, a sędzia Mateu Lahoz poprosił służby medyczne o szybkie zajęcie się leżącym piłkarzem. Arbiter nie miał najmniejszych wątpliwości i po zagraniu Llorisa odgwizdał jedenastkę, a golkipera ukarał żółtą kartką.

Znokautowany Portugalczyk przez dwie minuty leżał na boisku i dochodził do siebie. Na szczęście wszystko zakończyło się na strachu i Danilo dograł do końca pierwszej połowy. W przerwie zmienił go Joao Palhinha.

Dodajmy, że rzut karny na bramkę zamienił Cristiano Ronaldo, dzięki czemu Portugalia objęła prowadzenie 1:0. Jeszcze przed przerwą - również z jedenastego metra - wyrównał Karim Benzema, a po zmianie stron francuski napastnik zadał kolejny cios. Portugalczycy odrobili straty po kolejnym skuteczne wykonanym karnym przez Ronaldo.

Złe wiadomości tuż przed meczem ze Szwecją. Reprezentacja Polski poważnie osłabiona w środku pola!
Thomas Ravelli, szwedzka legenda: Isak czy Lewandowski? Nie mam wątpliwości!