Euro 2020. "Bramka nie do obrony". Tak Duńczycy zdobyli pierwszego gola w 1/8 (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Olaf Kraak / Na zdjęciu: Kasper Dolberg zdobywa pierwszą bramkę w meczu Walia - Dania

27 minut trzeba było czekać na pierwszego gola w fazie 1/8 Euro 2020! Wtedy piłka trafiła pod nogi Kaspera Dolberga. Napastnik reprezentacji Danii uderzył nie do obrony otwierając wynik spotkania z Walijczykami.

Pierwszymi reprezentacjami, które stanęły do walki o ćwierćfinał Euro 2020Dania i Walia. Na Johan Cruyff ArenA w Amsterdamie pierwsi uderzyli Skandynawowie.

Walijczycy mieli swoje dogodne okazje, ale to oni pierwsi musieli wyciągać piłkę z siatki.

W 27. minucie zespołową akcję Duńczyków wykończył Kasper Dolberg - notabene zawodnik, który do 2019 roku występował na stadionie Johan Cruyff ArenaA broniąc barw Ajaxu Amsterdam.

Dolberg idealnie wykorzystał swoją szansę. Mikkel Damsgaard dograł mu piłkę przed pole karne, a ten zwiódł rywala i zdecydował się na uderzenie. Piłka poleciała idealnie, wpadając do bramki tuż przy słupku - Danny Ward wyciągnął się jak struna, ale był bez szans.

- To jest bramka nie do obrony - stwierdził na antenie TVP Sport komentujący mecz Andrzej Strejlau. Dla Duńczyka była to pierwsza bramka na turnieju.

Do końca pierwszej połowy meczu w Amsterdamie wynik nie uległ już zmianie. Na początku drugiej połowy Dolberg podwyższył na 2:0.

Zobacz także: Nie uwierzysz! Polak najlepszym piłkarzem fazy grupowej Euro 2020 "Boniek popełnił błąd". Powołanie Sousy na selekcjonera reprezentacji Polski nadal wzbudza kontrowersje