Euro 2020. Co za prezent Walijczyków! Zimnokrwisty Dolberg bohaterem Danii (wideo)

To jest jego stadion i to jest jego mecz. Kasper Dolberg katem Walijczyków! W pierwszym meczu 1/8 Euro 2020 Duńczyk zaliczył dublet, a jego drużyna jest o krok od ćwierćfinału mistrzostw Europy.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kasper Dolberg Twitter / Na zdjęciu: Kasper Dolberg
Kasper Dolberg w przeszłości bronił barw Ajaxu Amsterdam (opuścił klub w 2019 roku). Teraz wrócił do tego miasta i na Johan Cruyff Arena. Udowodnił, że czuje się na nim wyśmienicie.

Napastnik w 27. minucie kapitalnym strzałem otworzył wynik meczu 1/8 Euro 2020 Dania - Walia, ale na tym nie poprzestał. Tuż po zmianie stron uderzył ponownie!

Tym razem Dolberg wykorzystał prezent, który w polu karnym dostał od obrońcy Walijczyków Chrisa Mephama.

Całą akcję rozpoczął Martin Braithwaite, który pomknął prawą flanką. Na finiszu zdecydował się płasko zagrać w pole karne. Piłka jednak trafiła do Mephama. Ten próbując wybić podał wprost pod nogi Dolberga. Duńczyk bez namysłu huknął na bramkę. Danny Ward, bramkarz rywali, był bez szans i od 48. minuty było już 2:0 dla Skandynawów.

Był jeszcze VAR, ale żadnych nieprawidłowości się nie dopatrzono. Na chwilę obecną Dania jest o kwadrans od ćwierćfinału Euro 2020.

Dolberg natomiast nie będzie miał szansy na skompletowanie hat-tricka. W 70. minucie napastnik reprezentacji Danii został bowiem ściągnięty z boiska.