Alvaro Morata odpowiedział krytykom! Zachował się jak rasowy napastnik [WIDEO]

Alvaro Morata trafił do siatki w niezwykle ważnym momencie. Po jego bramce reprezentacja Hiszpanii prowadziła 4:3 z Chorwacją.

Rafał Szymański
Alvaro Morata strzela czwartą bramkę dla Hiszpanii w meczu z Chorwacją Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Alvaro Morata strzela czwartą bramkę dla Hiszpanii w meczu z Chorwacją
To był najbardziej szalony mecz Euro 2020 (turniej został przesunięty na 2021 rok ze względu na pandemię koronawirusa). Chorwacja prowadziła po kuriozalnym golu samobójczym Pedriego. W 38. minucie odpowiedział Pablo Sarabia.

W drugiej odsłonie na listę strzelców po stronie "La Roja" wpisali się Cesar Azpilicueta oraz Ferran Torres. Zawodnicy Zlatko Dalicia walczyli do samego końca. Sędzia zarządził dogrywkę po golach Mislava Orsicia i Mario Pasalicia.

Alvaro Morata był niezwykle aktywny po przerwie. W 100. minucie napastnik dopadł do piłki po podaniu Daniego Olmo i bardzo mocno uderzył. Dominik Livaković nawet nie zdążył zareagować. Ostatecznie drużyna Luisa Enrique wygrała 5:3, zwycięstwo przypieczętował Mikel Oyarzabal.

Snajper Juventusu był krytykowany po występach na mistrzostwach, choć już zdobył bramkę w starciu z Polską (1:1). Selekcjoner konsekwentnie stawiał na 28-latka.

- Obrażanie kogoś i życzenie mu śmierci to coś, co musi zostać przekazane policji i ścigane w stanowczy sposób - mówił Enrique (więcej TUTAJ). Morata odwdzięczył się za zaufanie.