Zabójczy kwadrans Anglików. Tak wyeliminowali Niemców z Euro 2020 [WIDEO]

Niemcy jadą do domów. Reprezentacja Joachima Loewa została wyeliminowana przez Anglików na etapie 1/8 finału Euro 2020 (0:2). Kluczowe okazało się 15 minut.

Mateusz Domański
Kadr z meczu Anglia - Niemcy Kilka chwil przed bramką Harry'ego Kane'a YouTube / TVP Sport / Kadr z meczu Anglia - Niemcy. Kilka chwil przed bramką Harry'ego Kane'a
Pierwsza odsłona meczu Anglia - Niemcy nie przyniosła ani jednego gola. Na premierowe trafienie trzeba było poczekać do 75. minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling.

Niemcy myśleli o tym, co mogą zrobić, by doprowadzić do wyrównania. Ich nadzieje na korzystny rezultat praktycznie prysły w 86. minucie wtorkowego spotkania. Wówczas trafił Harry Kane.

W kolejnych minutach reprezentacja Niemiec nie zdołała wywalczyć chociażby gola honorowego. W związku z tym Anglia triumfowała 2:0 i wyeliminowała reprezentację Joachima Loewa z Euro 2020.

Częściej podczas tego meczu strzelali reprezentanci Niemiec. Mieli dziewięć sytuacji bramkowych, z czego trzy to uderzenia celne, cztery - niecelne, a dwa - zablokowane.

Anglicy oddali w sumie pięć strzałów. Aż cztery z nich były celne, a dwa udało się zamienić na gole.

W ćwierćfinale Euro 2020 reprezentacja Anglii zmierzy się ze Szwedami lub Ukraińcami.

> Euro 2020. Przyjrzeli się zegarkowi trenera kadry. To jest koszmarnie drogie "cacko"