Defensor przywrócił nadzieję Włochom. UEFA wybrała najlepszego piłkarza finału

Reprezentanci Włoch spisali się na medal. Ostatecznie to Leonardo Bonucci zgarnął nagrodę dla najlepszego piłkarza meczu. Włoski obrońca strzelił gola na 1:1.

Rafał Szymański
radość piłkarzy reprezentacji Włoch PAP/EPA / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Włoch
W 2. minucie Luke Shaw dał Anglikom prowadzenie, ale podopieczni Roberto Manciniego przebudzili się po fatalnym początku finału. Przyjezdni świetnie zareagowali i przejęli inicjatywę.

Starania reprezentantów Włoch zaowocowały dopiero w 67. minucie rywalizacji. Najpierw Giorgio Chiellini główkował po dograniu z rzutu rożnego i Jordan Pickford odbił piłkę na słupek. Leonardo Bonucci zachował się jak prawdziwy snajper, 34-latek wpisał się na listę strzelców.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, dlatego Bjorn Kuipers zarządził serię rzutów karnych. Bonucci po raz drugi znalazł sposób na Pickforda i przyczynił się do upragnionego triumfu "Azzurrich".

Włoski obrońca nie zawiódł selekcjonera Manciniego. To był wyjątkowy wieczór dla Leonardo Bonucciego, który otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza. Gracz Juventusu ma na koncie łącznie 109 występów w narodowych barwach.

Bonucci oszalał ze szczęścia po zakończeniu finału Euro 2020. Zawodnik sparodiował angielski utwór. "It's coming to Rome!" - krzyczał przed kamerami UEFA.