Książę William skomentował porażkę Anglików. "Możecie być z siebie dumni"

"To nie był nasz dzień" - pisze na Instagramie książę William, który z trybun oglądał porażkę Anglików w finale Euro 2020. Włosi wygrali po emocjonującej serii rzutów karnych.

Karol Wasiek
Jordan Pickford (w środku) PAP/EPA / Na zdjęciu: Jordan Pickford (w środku)
Mnóstwo angielskich kibiców po finałowym spotkaniu z Włochami uroniło łzy. Niepocieszony był także Książę William, który z trybun - w obecności księżnej Kate i najstarszego syna - oglądał spotkanie Anglii z Włochami. Obrazki smutnej rodziny królewskiej szybko trafiły do sieci, są szeroko komentowane.

Książę zabrał głos po porażce Anglików. Na Instagramie zamieścił post, w którym podziękował piłkarzom za wielki turniej. Dał im wsparcie w trudnym momencie.

"Bolesny dzień. Gratulujemy Włochom wspaniałego zwycięstwa. Anglio, zaszliście tak daleko, ale niestety tym razem to nie był nasz dzień. Wszyscy możecie trzymać głowy wysoko i być z siebie dumni - wiem, że przed nami jeszcze więcej" - napisał Książę William.

Finał Euro 2020 (turniej zorganizowany w 2021 roku z powodu pandemii koronawirusa) dostarczył ogromnych emocji. Lepiej zaczęli Anglicy, którzy już po dwóch minutach prowadzili 1:0. Gola strzelił Luke Shaw. W drugiej połowie do głosu doszli Włosi, którzy zaczęli szturmować bramkę Jordana Pickforda. W 67. minucie gola strzelił Leonardo Bonucci.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich lepsi okazali się Włosi, którzy wygrali serię "jedenastek" 3:2. Donnarummy najpierw nie pokonał Rashford, który trafił w słupek. Uderzenia Sancho i Saki zatrzymał nowy bramkarz PSG. Po ostatniej interwencji włoski bramkarz utonął w ramionach kolegów.