Trwa wyścig po Złotą Piłkę. Robert Lewandowski wysoko w najnowszym rankingu

Polski snajper znajduje w czołówce rankingu opublikowanego przez portal goal.com. Głównym rywalem Roberta Lewandowskiego jest Lionel Messi. Na trzecie miejsce wskoczył mistrz Europy.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski ONS.pl / all_imageB / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Biało-Czerwoni bardzo szybko pożegnali się z Euro 2020. Reprezentacja Polski rozegrała tylko trzy spotkania i zajęła ostatnie miejsce w tabeli grupy E. Kibice nie mogą mieć jednak pretensji do Roberta Lewandowskiego, kapitan zapisał na swoim koncie trzy trafienia.

Doświadczony napastnik ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Bayernu Monachium. Zespół Hansiego Flicka po raz kolejny sięgnął mistrzowski tytuł, natomiast Lewandowski zgarnął statuetkę dla króla strzelców. Polak zdobył aż 41 bramek i przebił wyczyn legendarnego Gerda Muellera. Dodatkowo 32-latek został zwycięzcą Złotego Buta.

Lewandowski jest jednym z faworytów do zdobycia Złotej Piłki. Filar Bayernu jest wiceliderem w najnowszym rankingu serwisu goal.com. Lepszy jest tylko słynny Argentyńczyk.

FC Barcelona ostatecznie nie zdobyła mistrzostwa Hiszpanii, Katalończycy musieli zadowolić się Pucharem Króla. W sezonie 2020/21 Lionel Messi rozegrał 48 spotkań na wszystkich frontach, strzelił 38 goli i zaliczył 13 asyst. Aktualnie jest wolnym zawodnikiem.

W niedzielę zakończyły się zmagania w Copa America, napastnika spisywał się rewelacyjnie przez cały turniej. Dorobek gracza "Alibcelestes" to 4 bramki i 5 asyst. Jego kadra pokonała w finale Brazylię (1:0). To był pierwszy triumf Messiego w narodowych barwach.

Stawkę podium uzupełnia Jorginho. Pomocnik Chelsea dołożył swoją cegiełkę do triumfu w Lidze Mistrzów, a później był kluczowym piłkarzem włoskiej kadry w drodze po mistrzostwo Europy.

W starciu z Anglią 29-latek nie wykorzystał rzutu karnego, ale później świętował razem z kolegami. "W ten sposób Jorginho rzuca wyzwanie Messiemu. Jest faworytem do zwycięstwa w wyścigu o indywidualną super nagrodę" - czytamy w "Corriere dello Sport".

Już wkrótce wystartują rozgrywki klubowe. Na tę chwilę za podium znajdują się między innymi N'Golo Kante, Romelu Lukaku, Kylian Mbappe, Kevin De Bruyne i Cristiano Ronaldo.