Nie uwierzysz! Ci piłkarze nie zdobyli żadnego trofeum z kadrą

Robert Lewandowski czeka na sukces z polską kadrą. Tylko pod tym względem ustępuje Kazimierzowi Deynie czy Zbigniewowi Bońkowi. Można mnożyć przykłady doskonałych piłkarzy, którzy nie wygrali niczego ze swoimi reprezentacjami.

Rafał Szymański
Rafał Szymański

Ostatnia szansa

Dla wielu piłkarzy Euro 2020 będzie jedną z ostatnich albo nawet ostatnią szansą na odniesienie sukcesu z drużyną narodową. Złotego pokolenia Belgów na czele z Romelu Lukaku i Kevinem De Bruyne brązowy medal MŚ 2018 w Rosji nie satysfakcjonuje. Wracającego do kadry Francji Karima Benzemy ominęły sukcesy z lat 2016-18 - dla 34-latka zbliżający się turniej to już naprawdę ostatni dzwonek.

W gronie piłkarzy niespełnionych na niwie reprezentacyjnej, jest też Robert Lewandowski. Kapitan Biało-Czerwonych w piłce klubowej wygrał wszystko zarówno drużynowo, jak i indywidualnie, ale jego karierze w drużynie narodowej brakuje dużego sukcesu. Na Euro 2012 i MŚ 2018 nie wyszedł z Polską z grupy, a na Euro 2016 doszedł z nią do ćwierćfinału - to niewiele jak na jednego z najlepszych napastników w historii.

"Lewy" w wielu kategoriach stoi w jednym rzędzie z największymi legendami futbolu, ale akurat w tym gronie po zakończeniu kariery nie chciałby się znaleźć. Oto najlepsi piłkarze, którzy nie mają w CV ani jednego trofeum z drużyną narodową.

Czy Robert Lewandowski i Polska odniosą sukces na Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • Dżorcz Klunej Zgłoś komentarz
    To, że Lewy nie zdobył żadnego trofeum z kadrą nie powinno nikogo zaskakiwać. Ok, w 2016 roku było naprawdę nieźle. Co z tego, że mamy najlepszego piłkarza świata? Piłka to gra
    Czytaj całość
    zespołowa a nie indywidualna. Takie gadanie FAHOFCUF czy Lewy poprowadzi nas do zwycięstwa jest ŚMIESZNE. Nikt też nie powinien mieć wysokich wymagań do naszej kadry. Przecież widać jak silne są poszczególne reprezentacje w Europie. Jednak zajęcie tego trzeciego miejsca i ustanowienie króla strzelców przez Lewandowskiego byłoby czymś wspaniałym :D