Widowiska Muay Thai ozdobą ONE Friday Fights 54! Na żywo w piątek w Fightklubie!

Dwa starcia w formule MMA, a do tego aż jedenaście pojedynków w Muay Thai. Wszystko to czeka fanów sportów walki już w najbliższy weekend na legendarnym Lumpinee Boxing Stadium. Transmisja z Bangkoku w piątkowe popołudnie w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Aslamjon Ortikov / ONE Championship Materiały prasowe / Fightklub / Aslamjon Ortikov / ONE Championship
Prawie we wszystkich walkach Muay Thai zaplanowanych na gali ONE Friday Fights 54 zobaczymy w ringu reprezentantów Tajlandii. Miejscowego fightera nie może oczywiście zabraknąć również w pojedynku wieczoru, w którym Watcharapon Singha Mawynn sprawdzi formę Aslamjona Ortikova. Obaj walcząc dla największej azjatyckiej organizacji sportów walki nie ponieśli jeszcze porażki – Taj ma na koncie dwa zwycięstwa, jego rywal z Uzbekistanu trzy, w tym dwa odniesione przed czasem. W opinii ekspertów szala przechyla się nieco na korzyść Ortikova, warto pamiętać jednak, że Watcharapon będzie walczył przed własną publicznością i na pewno zostawi w ringu dużo zdrowia, żeby ten występ zapamiętany został na długo.

W drugiej najważniejszej walce wieczoru zobaczymy w akcji fighterów, którzy mają w ONE Championship po jednej porażce, ale też zdecydowanie więcej występów. Suriyanlek Por.Yenying na galach ONE Friday Fights w ubiegłym roku rywalizował pięciokrotnie – dwie pierwsze walki wygrał, wskutek decyzji sędziów poniósł porażkę w potyczce z Black Panther, w dwóch ostatnich pojedynkach znów jednak mógł wznosić ręce do góry w geście triumfu. W Bangkoku będzie celował w kolejną wiktorię, choć i jego rywal ma podobne plany.

Pompetch P.K.Saenchai swoją przygodę z ONE rozpoczął od dwóch zwycięstw, po nich przyszła porażka z Chorfahem Tor Sangtiennoim, koniec roku to jednak kolejna wygrana Taja, tym razem przez nokaut w trzeciej rundzie z Rittidetem Sor Sommaiem. Ten, który w bezpośredniej potyczce w Bangkoku okaże się lepszy będzie miał szansę na znaczny awans w rankingach i występy – być może już w niedalekiej przyszłości – na najważniejszych galach ONE Championship.

W innym tajskim pojedynku Khunsuk Sor.Dechapan sprawdzi formę Tubtimthonga Sor.Jor.Lekmuangnona. Dla pierwszego z nich będzie to już siódmy występ na Lumpinee Boxing Stadium, a bilans jego dotychczasowych walk jest znakomity. Khunsuk wygrał aż sześć z nich, jedyną porażkę ponosząc z rąk Rachana Sor Somnuka, któremu zresztą trzy miesiące później zrewanżował się skutecznie, wygrywając z nim przez nokaut na gali ONE Friday Fights 27.

W piątek na drodze piekielnie uzdolnionego 20-latka stanie jego rodak, Tubtimthong, który na galach ONE ma na razie nieskalany bilans. Taj wygrał dwukrotnie – w kwietniu i wrześniu – obie walki kończąc już w pierwszych rundach. Czy tym razem popisze się równie imponującą skutecznością?

Gala ONE Friday Fights 54 w piątek 8 marca o godz. 13.30 na żywo w Fightklubie!

Main Card gali ONE Friday Fights 54:
Aslamjon Ortikov vs Watcharapon Singha Mawynn
Suriyanlek Por.Yenying vs Pompetch P.K.Saenchai
Khunsuk Sor.Dechapan vs Tubtimthong Sor.Jor.Lekmuangnon
Petchbanrai Singha Mawynn vs Petchrit Nokkhao KorMor.11
Maisangkum Sor. Yingcharoenkarnchang vs Jaoinsee P.K.Saenchai
Nongchamp Luckybantermg vs Yoddoi Kaewsamrit
George Mouzakitis vs Ferzan Çiçek
Celest Hansen vs Francisca Vera
Ismail Khan vs Yryskeldi Duisheev
Petchlampun Muadablampang vs Hiroto Sameshima
Rustam Yunusov vs Ramu Araya
Nonthakit Tor.Morsi vs Bazooka Koki
Ryosuke Honda vs Sanzhar Zakirov

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na ONE Friday Fights 54?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×