Rewanż Superbon vs Grigorian wydarzeniem gali ONE Friday Fights 58! Na żywo w Fightklubie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / ONE Championship / Superbon Singha Mawynn vs Marat Grigorian
Materiały prasowe / Fightklub / ONE Championship / Superbon Singha Mawynn vs Marat Grigorian
zdjęcie autora artykułu

Jak co piątek, ONE Championship szykuje dla fanów sportów walki dużą niespodziankę! Znów na Lumpinee Boxing Stadium w Bangkoku i znów z bardzo ciekawą kartą walk. Całe wydarzenie tradycyjnie na żywo na antenie Fightklubu!

W tym artykule dowiesz się o:

Tym razem w stolicy Tajlandii w starciu wieczoru zobaczymy pojedynek o pas, wprawdzie tymczasowym, ale za to w bardzo prestiżowej kategorii – w kickbocingu w wadze piórkowej. O tytuł ten powalczą były kickboxerski mistrz świata, Superbon Singha Mawynn oraz znakomity fighter z Armenii, Maratem Grigorian.

Będzie to ich rewanżowe starcie, pierwsze miało bowiem miejsce w 2018 roku poza organizacją ONE Championship i zakończyło się zwycięstwem Ormianina, który do wygranej potrzebował niecałej minuty, a rok później sięgnął po jeden ze swoich najważniejszych tytułów w karierze – mistrzowski pas w Glory. Cztery lata później, w marcu 2022 roku, obaj skrzyżowali już rękawice na gali ONE X i tym razem górą był Taj, który nie tylko udanie zrewanżował się przeciwnikowi, ale i po raz drugi skutecznie obronił wówczas swój mistrzowski pas w wadze piórkowej.

Superbon tytuł ten stracił dopiero rok później, przegrywając z aktualnym królem dywizji, Chingizem Allazovem. Następnie efektownie wygrał na czerwcowej gali ONE Friday Fight 11 z Tayfunem Ozcanem i choć minimalnie przegrał jeszcze w grudniu z aktualnym mistrzem świata ONE w wadze piórkowej, Tawanchaiem PK Saenchaiem, wyrobił sobie na tyle dobrą markę, że aktualne klasyfikowany jest w czołówce najlepszych fighterów na świecie w swojej kategorii wagowej.

Grigorian przeszedł w ostatnich latach podobną drogę – także wygrał z Ozcanem i również okazał się słabszy od Allazova, choć z nim przegrał starcie o pas w kickboxingu w wadze piórkowej. W piątek w Bangkoku Ormian spróbuje powalczyć o ten sam tytuł, ale tymczasowy. O regularny zwycięzca weekendowej walki może rywalizować jednak już niebawem. Dla fightera z Armenii będzie to trzecie podejście do pasa ONE, czy w myśl zasady do trzech razy sztuka, tym razem okaże się ono skuteczne?

Podczas piątkowej gali jedną z gwiazd będzie również aktualny mistrz ONE Muay Thai w wadze słomkowej, Prajanchai PK Saenchai. Taj, choć już jest jednym z najlepszych zawodników w swojej kategorii, mierzy jeszcze wyżej, dlatego rzucił wyzwanie Jonathanowi Di Belli, czempionowi ONE w tej samej wadze, ale w kickboxingu i zmierzy się z nim właśnie podczas ONE Friday Fights 58. Będzie to druga mistrzowska walka, a na szali będzie leżał należący do Kanadyjczyka tytuł. Jeśli Prajanchai dopnie swego i odniesie zwycięstwo, dołączy do elitarnej grupy zawodników, którzy jednocześnie dzierżą tytułu w jednej z największych organizacji na świecie w dwóch różnych dyscyplinach.

O miano legendy nie musi starać się Nong-O Hama, który już uchodzi za nią wśród fanów Muay Thai. 37-latek ma za sobą fantastyczną karierę w ONE, naznaczoną dziesięcioma kolejnymi zwycięstwami i siedmioma udanymi obronami mistrzowskiego tytułu w wadze koguciej, w tym pięcioma kolejnymi odniesionymi przez nokaut. Jeszcze rok temu 37-latek dzierżył ten pas i śrubował serię wygranych, wówczas przytrafiła mu się jednak porażka z Jonathanem „The General” Haggertym, a później kolejna z Nico Carrillo. Od razu pojawiły się głosy, że czas O-Hama minął, on sam nie zgadza się jednak z tak jednoznacznym werdyktem, dlatego w piątek zmierzy się w ringu z młodszym od siebie o 12 lat Kulabdamem Sor Jor Piekiem Uthaiem. Czy tym razem odwróci złą kartkę i znów wróci na dobrze sobie znany zwycięski szlak?

Gala ONE Friday Fights 58 w piątek 5 kwietnia o godz. 14.30 na żywo w Fightklubie!

Main card gali ONE Friday Fights 58: Superbon Singha Mawynn vs Marat Grigorian Jonathan Di Bella vs Prajanchai P.K.Saenchai Nong-O Hama vs Kulabdam Sor.Jor.Piek-U-Thai Saeksan Or. Kwanmuang vs Yutaro Asahi Muangthai P.K.Saenchai vs Nakrob Fairtex Jaosuayai Sor.Dechapan vs Kongthoranee Sor.Sommai Shadow Singmawynn vs Erik Hehir Kompetch Fairtex vs Kongchai Chanaidonmuang Jake Peacock vs Kohei Shinjo Aliff Sor.Dechapan vs Zhang Peimian Jurai Ishii vs Satoshi Katashima

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 58?
Superbon Singha Mawynn
Marat Grigorian
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)