Boxeo de Primera: José Ulrich vs Bruno Hong o pas WBC Latino w wadze junior ciężkiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / José Ullrich
Materiały prasowe / Fightklub / José Ullrich
zdjęcie autora artykułu

Niepokonany na zawodowych ringach 25-letni José Ulrich w swojej drugiej obronie pasa WBC Latino zmierzy się w Buenos Aires ze starszym o trzy lata Bruno Hongiem. Pojedynek ten premierowo w Fightklubie w środę 27 września o godz. 22.00.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla Ulricha, najwyżej notowanego argentyńskiego pięściarza w wadze junior ciężkiej, będzie to szesnasta zawodowa walka w karierze. Debiutował on w lipcu 2013 roku i już w premierowym pojedynku w pierwszej rundzie efektownie znokautował Matiasa Yedrosa, wcześniej dwukrotnie posyłając go na deski. Po jedenastu kolejnych zwycięstwach „El Tigre de María Juana” zdobył pierwszy pas – tymczasowy WBC Latino. W kwietniu 2016 roku sięgnął po tytuł regularny tej federacji, zwyciężając przez nokaut Claudio Morroniego Porto. Niecały rok później dołożył do niego tytuł mistrza Argentyny, a czerwcu po raz pierwszy obronił pas WBC Latino pokonując Dario German Balmacedę.

Na gali w Buenos Aires znów bronił będzie tego samego tytułu, a zmierzy się z dobrze znanym sobie rywalem, z którym rywalizował już w październiku 2014 roku. Z Hongiem zmierzyli się wówczas na dystansie czterech rund, a Ulrich zwyciężył na punkty jednogłośną decyzją sędziów. Dla „El Tigre de María Juana” był to kolejny etap na drodze do zbudowania solidnej pozycji w argentyńskim boksie, dla jego rywala… początek końca kariery.

Pół roku później Hong ponownie pojawił się między linami i pokonał nawet Fernando Marcosa Gonzaleza, po walce tej zawiesił jednak rękawice na 24 miesiące. Na ring wrócił niemal dokładnie dwa lata później, na pojedynek z Juanem Ramonem Amayą. Zakończone remisem starcie nie zachwyciło, „El Metalero” zwrócił jednak uwagę promotorów, którzy postanowili dać mu szansę walki o pierwszy tytuł w karierze? Czy 28-letni pięściarz wykorzysta okazję, czy jednak Ulrich udowodni, że przynajmniej teoretycznie jest zdecydowanie lepszym bokserem?

José Ulrich vs Bruno Hong o pas WBC Latino w wadze junior ciężkiej w środę 27 września o godz. 22.00 wyłącznie w Fightklubie.

ZOBACZ WIDEO: Znakomity nokaut! Ten cios dokonał dzieła zniszczenia

Źródło artykułu: