Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Kiedy otwarcie siłowni, basenów i klubów fitness?

Miłośnicy sportu muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Polski rząd zezwolił na otwarcie siłowni, klubów fitness i basenów dopiero od najbliższej soboty, 6 czerwca.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
przygotowywanie siłowni w dobie pandemii COVID-19 Getty Images / Stefania D'Alessandro / Na zdjęciu: przygotowywanie siłowni w dobie pandemii COVID-19

W zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ogłosił wejście w życie IV etapu odmrażania sportu w Polsce. Zgodnie z nim w Polsce po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy ponownie zostaną otwarte siłownie, kluby fitness i baseny. 

Oczywiście z ww. miejsc będzie można korzystać z zachowaniem reżimu sanitarnego. "Otwarcie gospodarki nie zwalnia nas z odpowiedzialności! Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznych odległości - dbaj o siebie i innych" - czytamy na rządowej stronie gov.pl.

Poszczególne placówki będą musiały spełnić wiele nowych wymogów. Trzeba będzie m.in. dezynfekować sprzęt po każdym kliencie. Nie wiadomo też, jak będzie wyglądała sytuacja z korzystaniem z pryszniców. Wciąż wiele kwestii nie zostało jeszcze wyjaśnionych (więcej o problemach w branży fitness piszemy TUTAJ).

Już wcześniej ponownie otworzono boiska i stadiony, na które od połowy czerwca będą mieli dostęp również kibice. Udostępniono także hale sportowe i siłownie zewnętrzne.

Ponadto od soboty 30 maja nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Dzięki temu swobodnie można biegać lub jeździć na rowerze bez maseczki. Jest jednak jeden warunek - należy zachować odstęp dwóch metrów od innej osoby.

Czytaj teżOdmrożenie siłowni. Adrian Mrowiec: Spodziewamy się oblężenia

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×