Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Bieganie i jazda na rowerze bez maseczek. Jest tylko jeden warunek

Polski rząd zniósł kolejne ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Znów możemy uprawiać aktywność fizyczną na świeżym powietrzu bez obowiązku noszenia maseczki. W jednym przypadku trzeba jednak dalej zakrywać usta i nos.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Bieganie Materiały prasowe / Bieganie

Od 30 maja wchodzi IV etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Polski rząd zdecydował się wprowadzić nowe zasady dotyczące noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Od najbliższej soboty nie będzie już obowiązku zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu.

To dobra wiadomość dla osób uprawiających sport na zewnątrz. Do biegania, jazdy na rowerze, rolkach, deskorolce czy innej aktywności fizycznej nie będzie trzeba zakładać już maseczki.

Rząd wprowadził jednak jeden warunek. W przypadku niemożliwości zachowania odstępu dwóch metrów od innej osoby, wciąż należy zasłaniać usta i nos.

"Jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki - ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny. Uwaga! Jeśli nie jesteś w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych - na przykład na zatłoczonym chodniku - wówczas musisz zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo" - czytamy na oficjalnej stronie rządu.

Kolejną dobrą informacją dla miłośników sportu jest ponowne otwarcie basenów, siłowni i klubów fitness, co ma nastąpić z dniem 6 czerwca (więcej TUTAJ).

Czytaj teżKoronawirus. W Polsce odbędzie się bieg masowy. Nazwali go "treningiem zapaśniczym"

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś komentarz
  "Jeśli nie jesteś w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych (…) - wówczas musisz zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo".
  Czytaj całość
  Proszę o pilne "dojaśnienie" tego wymogu: Czy ja jestem tym zbliżającym się, czy uciekającym od tego innego na ponad 2 metry?
  • Fajka13 Zgłoś komentarz
   "Musisz" czyli nakaz ....więc jak ktoś do mnie podchodzi to on nie przestrzega nakazu i wtedy mogę mu yebnąć czy uciekać na 2 metry ?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×