Nowe informacje ws. strzelaniny w USA. Wiadomo, kto jest ofiarą

Miało być wielkie święto, ale przerodziło się ono w koszmar. W Kansas City doszło do strzelaniny podczas parady, w której chciano uhonorować sukces miejscowej drużyny w lidze NFL. Wiadomo już, że zginęła jedna osoba, a wielu zostało rannych.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
podczas parady w Kansas City doszło do strzelaniny, w której zginęła Lisa Lopez-Galvan (foto: KKFI) Getty Images / Glenn E. Rice/The Kansas City Star/Tribune News Service / Na zdjęciu: podczas parady w Kansas City doszło do strzelaniny, w której zginęła Lisa Lopez-Galvan (foto: KKFI)
W niedzielę Kansas City Chiefs wygrali Super Bowl, pokonując po dogrywce w Las Vegas ekipę San Francisco 49ers (więcej tutaj). Po powrocie do Kansas City odbyła się uroczysta parada zwycięzców, podczas której doszło do strzelaniny (więcej tutaj).

CNN przekazało nowe wieści w tej sprawie. W wyniku tragicznego zajścia zginęła jedna osoba, a 21 zostało rannych. Miejscowa policja poinformowała, że liczba poszkodowanych może jeszcze wzrosnąć, ponieważ ciągle trwa ich ustalanie.

Wiadomo już, kim jest ofiara tragicznych wydarzeń w Kansas City. To Lisa Lopez-Galvan, która pracowała jako DJ dla miejscowej stacji radiowej KKFI. Tego dnia postanowiła wraz z mieszkańcami uczcić sukces swojego zespołu.

- Lisa była jedną z naszych DJ-ów. Jak wszyscy nasi prowadzący była wolontariuszką, która ofiarowała swój czas i talent KKFI. Jej program dał społeczności Kansas City głos, którego brakuje w mediach głównego nurtu. Jesteśmy całkowicie zdruzgotani stratą tak niesamowitej osoby, która dała tak wiele KKFI i społeczności Kansas City - powiedziała Kelly Dougherty, dyrektor ds. rozwoju i komunikacji stacji.

Tymczasem w rękach policji znalazły się trzy osoby, które są podejrzewane o udział w strzelaninie. Służby cały czas apelują, aby przesyłać wszelkie materiały wideo i zdjęcia, które pozwolą dokładnie zidentyfikować winnych tej strasznej tragedii oraz odtworzyć przebieg wydarzeń.

Na tragiczne doniesienia z Kansas City zareagował także Joe Biden. - Super Bowl to najbardziej jednoczące wydarzenie w Ameryce. Nic nas bardziej nie łączy. A świętowanie zwycięstwa w Super Bowl to moment, który przynosi zwycięskiej drużynie i jej kibicom radość, jakiej nie można dorównać. Dzisiaj w Kansas City przerodziło się to w tragedię, która głęboko zapada w amerykańską duszę - oświadczył prezydent USA.

Czytaj także: Iga Świątek osiągnęła kolejną barierę. Zobacz nowy ranking WTA Hubert Hurkacz nie wykorzystał szansy. Oto najnowszy ranking

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×