KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pierwsze pełnowymiarowe boisko do futbolu amerykańskiego powstanie w Warszawie?

Futbol amerykański staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Powiększająca się stale grupa zapaleńców jajowatej piłki walczy o to, by powstało w Warszawie pierwsze pełnowymiarowe boisko do futbolu amerykańskiego.

 Redakcja
Redakcja
PAP/EPA / EPA/ARMANDO BABANI

Wydawać by się mogło, że idealnym sposobem na rodzinne spędzanie czasu jest wypad z dziećmi na mecz Legii. Jednak zarówno na trybunach przy ul. Łazienkowskiej, jak i na innych arenach piłkarskich sielankową atmosferę spędzanego tam czasu mogą zburzyć zachowania najbardziej zagorzałych fanów czołowych zespołów ligowych.

Coraz bardziej ciekawą alternatywę dla piłkarskich stadionów zaczynają stanowić rozgrywki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, która przyciąga właśnie całe rodziny i grupy przyjaciół, chcących w atmosferze pikniku spędzać wspólnie weekendy. Na murawie biegają twardzi mężczyźni w kaskach i ochraniaczach, walcząc o kolejne jardy zdobywanego pola, zbliżające ich do przyłożenia czy kopnięcia ponad poprzeczką bramki. Zdobywane przez nich punkty budzą emocje i wzmagają doping ich żon, narzeczonych, dzieci i najbliższych.

Wciąż jednak brakuje właściwej infrastruktury, bo mecze PLFA rozgrywane są na zaadaptowanych boiskach piłkarskich, podobnie jak treningi zespołów rywalizujących w lidze. Tak jest między innymi w Warszawie, która wciąż nie doczekała się pełnowymiarowego boiska do futbolu amerykańskiego, z liniami wyznaczającymi odległości w jardach.

- Być może to się zmieni w bardzo bliskiej przyszłości, bo udało nam się zgłosić projekt o numerze 1296 do głosowania w ramach Budżetu Partycypacyjnego dzielnicy Praga Północ. Chodzi o dostosowanie boiska przy ul. Kawęczyńskiej 44 do gry w futbol amerykański, co dałoby Warszawie pierwszy taki obiekt. Chodzi o wydłużenie boiska do pełnego rozmiaru pola gry w futbol amerykański, namalowanie linii oraz umieszczeniem bramek futbolowych. W sumie skorzystają na tym także piłkarze z tego względu, że jednocześnie zostanie powiększone boisko do gry w piłkę nożną -twierdzi Marcin Miszczak, prezes klubu Crusaders Warsaw.

Jego zespół w piątek rozpoczął nowy sezon w PLFA II i to od efektownego zwycięstwa na wyjeździe z Green Ducks Radom 48:12. Kolejne spotkanie rozegra na boisku przy ul. Kawęczyńskiej 44, gdzie w sobotę 1 lipca podejmie Aviators Mielec.

- Adaptacja biska to jest jeden z dwóch zgłoszonych przez nas wniosków o dofinansowanie w ramach Budżetu Partycypacyjnego na Pradze Północ. W projekcie o numerze 1274, walczymy o pozyskanie środków na nieodpłatne zajęcia sportowe z futbolu amerykańskiego dla dzieci do lat 12, młodzieży w wieku 13-18 oraz dorosłych. Byłyby to treningów dla tych trzech grup wiekowych prowadzone na terenie Pragi Północ przez licencjonowanych trenerów. Wierzymy, że nam się uda zdobyć środki na te dwa projekty, dlatego namawiamy wszystkich do wzięcia udziału w trwającym do piątku głosowaniu nad Budżetem Partycypacyjnym i wsparcia projektów wspierających rozwój futbolu amerykańskiego - podkreśla prezes Miszczak.

ZOBACZ WIDEO Getafe wraca do Primera Division. Zobacz skrót meczu z CD Tenerife [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy poszedłbyś na mecz futbolu amerykańskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (2)
 • Piotrek Kotuła Zgłoś komentarz
  na grafice piłka do Rugby nie do Futbolu Amerykańskiego.... post niżej "zdjęcie z Superfinału" na którym nawet nie ma drużyn które ze sobą zmierzyły się w niedzielę.... Patrząc na
  Czytaj całość
  te wasze info to mam wrażenie że pierwsza lepsza osoba z ulicy rzetelniej potrafiła by się przygotować do napisania artykułu niż wasi "fachowcy".... tak btw FA to nawet nie sport olimpijski, a rugby o też rodzynek na olimpiadzie ( w Rio wersja 7 osobowa, wcześniej rugby na igrzyskach gościło w latach 1900-1924) więc ta piłka z Rio to śmiech na sali, FA będzie jedną z atrakcji The World Games o którym wspominaliście nie raz.... ale artykuł widzę ma się kliknąć, po co zweryfikować jakkolwiek czy nie pisze się głupot...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×