Koronacja Maxa Verstappena odłożona. Za jego plecami coraz ciekawiej

Max Verstappen przegapił pierwszą w sezonie 2022 szansę, by zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Po GP Singapuru w czołówce klasyfikacji F1 zapanował jednak większy ścisk. Ciekawie jest też w zestawieniu konstruktorów.

Łukasz Kuczera
Max Verstappen Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen
Max Verstappen podczas GP Singapuru miał pierwszą okazję, by zapewnić sobie obronę mistrzostwa świata Formuły 1. Holender musiał wygrać wyścig i liczyć, że Charles Leclerc i Sergio Perez dojadą do mety na Marina Bay na odległych pozycjach. Tego scenariusza nie udało się zrealizować, bo Verstappen był w niedzielę dopiero siódmy.

Zwycięstwo w Singapurze odniósł Perez, który tym samym w klasyfikacji F1 zbliżył się do Leclerca. Meksykanin traci obecnie do Monakijczyka już tylko dwa punkty.

Bliski czwartej lokaty w mistrzostwach jest Carlos Sainz. Drugi z kierowców Ferrari ukończył GP Singapuru na trzeciej pozycji, natomiast George Russell nie zdobył punktów. W efekcie dzieli ich obecnie tylko jeden punkt.

W klasyfikacji konstruktorów Ferrari odskoczyło Mercedesowi, zdobywając w GP Singapuru aż 31 punktów więcej niż konkurencja z Niemiec. Natomiast McLaren wywalczył na Marina Bay 22 "oczka", co przy zerowym dorobku Alpine pozwoliło stajni z Woking wskoczyć na czwartą lokatę w tabeli.