Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Lewis Hamilton przeciwko miliarderom. "Pieniędzy może wystarczyć dla wszystkich"

Lewis Hamilton sprzeciwił się rozwarstwieniu społecznemu, które staje się jednym z problemów XXI wieku. - Ludzie nie powinni mieć miliardów dolarów - powiedział kierowca Mercedesa, zdaniem którego konieczny jest bardziej sprawiedliwy podział dóbr.

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Lewis Hamilton Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton
Przez lata Lewis Hamilton był najlepiej zarabiającym kierowcą Formuły 1, a jego pensja oscylowała wokół 50 mln dolarów za sezon. Dopiero w minionej kampanii Brytyjczyk został zdetronizowany przez Maxa Verstappena. Hamiltonowi należy jednak przyznać, że część zarobionych środków przeznacza na walkę z rasizmem i pomoc osobom ze środowisk wykluczonych.

Mission 44, fundacja utworzona przez Hamiltona, finansuje m.in. stypendia dla czarnoskórych uczniów. Prowadzi też działania zachęcające do uczenia się przedmiotów ścisłych. Mimo to, biorąc pod uwagę wypowiedzi 38-latka w podcaście "On Purpose" poświęcone miliarderom, mogą one szokować.

- Jedną z rzeczy, z którą mam do czynienia na co dzień, jest skrajna dysproporcja między bogatymi a biednymi. Jasne, że takie jest życie i że to trwa od tysięcy lat. Nawet jadąc ulicami Los Angeles, dostrzegasz sporą liczbę bezdomnych - powiedział Hamilton w podcaście.

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

- Ludzie nie powinni mieć miliardów dolarów. Musi istnieć granica tego, ile środków możesz mieć. Pieniędzy może wystarczyć dla wszystkich. Dlatego trzeba wypracować jakieś prawo, które stworzy bardziej równe i sprawiedliwe warunki, wyrówna sytuację wszystkich. Chociaż nie wiem, jak można by stosować takie prawo w praktyce - dodał kierowca Mercedesa.

Brytyjczyk podkreślił, że w swoim życiu wielokrotnie widział "głodujące dzieci". - W takich momentach myślisz, jak wielu z nas ma szczęście. Na świecie jest wiele problemów - wyjaśnił.

- Dużo czasu musiało minąć, abym zrozumiał, co jest dla mnie ważne. Byłem m.in. zafascynowany problemem edukacji. Byłem w Indiach, w najbiedniejszych rejonach świata jak Manila. Widziałem głodujące dzieci. To są ludzie tacy sami jak my, ale nie mają identycznych możliwości. To złamało mi serce i zdałem sobie sprawę, jak dużymi jesteśmy szczęściarzami - skomentował Hamilton.

Jednym z celów Hamiltona jest zwiększenie liczby czarnoskórych w F1. Brytyjczyk zdał sobie sprawę, że stawka liczy tylko 20 kierowców, dlatego podjął inicjatywę mającą na celu zatrudnienie przedstawicieli mniejszości etnicznych w roli inżynierów i innych pracowników. - Cała F1 to ok. 40-50 tys. miejsc pracy. Ogromna liczba inżynierów pracuje za kulisami, jest tam mnóstwo wakatów - powiedział kierowca ekipy z Brackley.

- W tym aspekcie mamy sporo do zrobienia w kwestii różnorodności. Musimy odwrócić obecny trend, zmienić narrację. Ludzie muszą się zastanawiać, dlaczego jest jak jest. Muszą zadawać niewygodne pytania, poruszać niewygodne tematy - podsumował Hamilton.

Czytaj także:
F1 zmieni właściciela za 20 mld dolarów? "Zalecane kierowanie się zdrowym rozsądkiem"
Bolesne dzieciństwo Lewisa Hamiltona. W taki sposób był prześladowany

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w PILOT WP

Czy zgadzasz się z Lewisem Hamiltonem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (8)
 • DragonEnterQt Zgłoś komentarz
  Łopata? Stękasz jeszcze? :D
  • DragonEnterQt Zgłoś komentarz
   Walnięty łopatą, upośledzenie umysłowe u ciebie jest na tak zaawansowanym etapie, że prawdopodobnie regularne bicie pałką po łbie nic by nie pomogło..
   • DragonEnterQt Zgłoś komentarz
    Tańczący zyyebie, plujący jadem, ciebie powinni skierować na przymusowe leczenie. Rozumiem, że miałeś ciężkie dzieciństwo. Ale żeby aż tak to publicznie okazywać i się
    Czytaj całość
    ośmieszać? Ile jeszcze tutaj zawistny, niedowartościowany dzieciaku będziesz się miotał w tej bezradności? Perła polskiej patologii, mega patol. Takich powinni utylizować.
    • gardener Zgłoś komentarz
     Te "Polaczki" co tak sapią nad programami społecznymi wprowadzanymi przez rząd powinny to przeczytać. W każdym nowoczesnym rozwiniętym państwie są programy społeczne
     Czytaj całość
     wspomagające biednych i rodziny.
     • David_F1_fan Zgłoś komentarz
      Ile wy wpłacacie na konto np Wielkiej Orkiestry ? Dał któryś chociaż 200zl ? Szczerze wątpię
      • David_F1_fan Zgłoś komentarz
       Widzial ktoś ile wydaje na pomoc charytatywna ? Proponuję zaznajomić się z tematem to kilka osób może się mocno zdziwić. Żaden kierowca F1 nie wydawał tule na pomoc innym . Tylko w
       Czytaj całość
       roku 2022 jak mnie pamięć nie myli wypalicie na pomoc innym ponad 40 mln .
       • Bartosz Grodzki Zgłoś komentarz
        Co on ćpa a sam sapie o większa kasę za jazdę.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×