Zmieniają malowanie bolidu F1. Wyjątkowe barwy Williasma

Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: zmienione malowanie bolidu FW45
Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: zmienione malowanie bolidu FW45

GP Wielkiej Brytanii miało być 800. wyścigiem w historii Williamsa. Odwołanie wyścigu na Imoli w połowie maja sprawiło, że jubileusz ekipy z Grove nadejdzie nieco później. Mimo to, Brytyjczycy przygotowali wyjątkowe malowanie bolidu na Silverstone.

W tym artykule dowiesz się o:

Williams to obok Ferrari najbardziej utytułowany zespół w historii Formuły 1. Nawet jeśli obecnie ekipa z Grove przeżywa gorsze czasy, to nikt nie kwestionuje jej dorobku w królowej motorsportu. Biorąc pod uwagę, że mówimy o niewielkiej i prywatnej stajni, to 16 tytułów mistrzowskich musi robić wrażenie. Podobnie jak to, że Williams zbliża się do 800. występu w F1.

Najbliższe GP Wielkiej Brytanii miało być wielkim jubileuszem teamu z Grove, który zaplanował szereg atrakcji na Silverstone. Jednak odwołanie majowego GP Emilia Romagna sprawiło, że w najbliższy weekend Williams świętować będzie "dopiero" 799. występ w swojej historii. Okrągła liczba przypadnie za to na GP Węgier w drugiej połowie lipca.

"Williams będzie świętował przez dwa weekendy, aby kibice z Wielkiej Brytanii mogli uczestniczyć w tych obchodach" - przekazała ekipa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Vinicius Jr zmienia dyscyplinę? Ależ zabawa!

Aby uczcić jubileusz, Williams przygotował specjalne malowanie modelu FW45 na GP Wielkiej Brytanii. Zdominowane jest ono przez kolor niebieski, czyli barwę historycznie ważną dla zespołu założonego przez Franka Williamsa. Przez wszystkie lata funkcjonowania ekipy, tylko w pojedynczych sezonach samochody Williamsa, głównie ze względu na wymagania sponsorów, malowane były w inne odcienie.

"Wyjątkowe malowanie jest hołdem dla brytyjskiego dziedzictwa zespołu i jego ukochanego założyciela, nieżyjącego już sir Franka Williamsa" - wyjaśnił Williams.

Względem tradycyjnego malowania FW45, pojawiło się więcej odcieni białego, a znakiem charakterystycznym jest flaga Wielkiej Brytanii w tylnej części pokrywy silnika.

Czytaj także:
- F1 szuka odpowiedzi po śmierci 18-latka. Kierowcy wskazują główny problem
- Hamilton i Mercedes ciągle bez porozumienia. Pieniądze nie są problemem?

Komentarze (0)